Test Çöz,mucitler zamanı, mucitler zamanı anlama testi, mucitler zamanı anlatımı testi, mucitler zamanı bilgi testi, mucitler zamanı bilgisi testi, mucitler zamanı çalışma testi, mucitler zamanı değerlendirme testi, mucitler zamanı etkinlik testi, mucitler zamanı kavrama testi, mucitler zamanı kazanım testi, mucitler zamanı konu testi, mucitler zamanı öğrenme testi, mucitler zamanı öğretimi testi, mucitler zamanı ölçme testi, mucitler zamanı ön bilgi testi, mucitler zamanı pekiştirme testi, mucitler zamanı sonuç değerlendirme testi, mucitler zamanı sonuç testi, mucitler zamanı sunumu testi, mucitler zamanı süreç testi, mucitler zamanı test etkinliği, mucitler zamanı testi

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Mucitler Zamanı Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
08 Ocak 2018 Pazartesi 22:42
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
14850
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

1.  “Aleander Graham Bell  1876 yılında icat etmiştir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber günümüzde daha gelişmiş modelleri üretilmektedir.” Yukarıdaki anlatım hangi teknolojik ürün ile ilgilidir? 
A) Telsiz 
B) Telefon 
C) Tablet 
D) Bilgisayar 
2. “1925 yılında, John Logie Baird tarafından İngiltere'nin Hastings 
kasabasında icat edilmiştir. Günümüzde daha büyük ekranlı, daha ince, daha gelişmiş bir şekilde üretilmektedir.” Bu ürün aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Bilgisayar 
B) Tablet 
C) Televizyon 
D) Radyo 
3. “1903 yılında Wright Kardeşler ilk yolculuğu gerçekleştirdi. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte değişmiş ve gelişmiştir. Günümüzdeki iki katlı ve yaklaşık bin yolcu taşımaktadır.” Yukarıda icadı anlatılan teknolojik ürün hangisidir? 
A) Uçak 
B) Tren 
C) Otobüs 
D) Vapur 
4. “Martin Cooper 1973 tarihinde icat ettiği bu makine ile ilk görüşmeyi yapmıştır. Günümüzdeki geliştirilmiş, boyutları küçültülmüş ve özellikleri artırılarak insanlara çok büyük kolaylık sağlamaktadır.” Yukarıda icadı anlatılan teknolojik ürün hangisidir? 
A) Tuşlu telefon 
B) Telsiz 
C) Ankesörlü telefon 
D) Cep telefonu 
5. “1879 yılında Thomas Edison ilk icat etti. Günümüzdeki daha uzun süre ışık yaymaktadırlar.” Yukarıda icadı anlatılan teknolojik ürün hangisidir? 
A) Floransan  
B) Ampul 
C) El feneri 
D) Kandil 
6. “Braille alfabesi veya Körler Alfabesi, 1821 yılında Louis Braille tarafından geliştirilmiş görme engelli insanların okuyup yazması için kullanılan bir alfabe yöntemidir.” Yukarıdaki açıklamaya göre icatların kaynağı nedir? 
A) İnsan ihtiyaçları 
B) Meraklı insanlar 
C) Teknolojik gelişmeler 
D) Eğitim ve sağlık 
7. 1902 yılında Marconi kablo olmadan iki bağlantı noktası arasında iletişim kurarak aşağıdaki ürünlerden hangisini icat etmiştir? 
A) Telefon 
B) Televizyon 
C) Radyo 
D) Telgraf 
8. “1843 yılında Samuel Morse, iletişim alanında kullanılmak üzere nokta ve çizgilerden oluşan Mors Alfabesini icat etti.” Bu icat hangi makinede kullanılmıştır? 
A) Telsiz 
B) Telefon 
C) Telgraf 
D) Gramofon  
9. “1592 yılında Galileo uzaktaki cisimleri 30 kat büyüten bir icat yaptı. Günümüzde gözlem evlerinde çok uzak gök cisimlerini incelemek için çok büyük ve çok daha gelişmiş olanları kullanılmaktadır.”  Bu icat aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Dürbün 
B) Teleskop 
C) Çanak Anten 
D) Diyafon  
10. “Raylar üzerinde bir ya da birkaç  
lokomotif tarafından çekilen veya itilen ve vagonlardan oluşan ulaşım aracıdır. 
Raylar üzerinde giden ilk lokomotif 1804 yılında Richard Trevithick tarafından icat edilmiştir. Dünyada ilk kez 1800'lü yılların başında, İngiltere'de kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde daha hızlı ve daha konforlu seyahat imkanı sağlamaktadır. “Bu icat aşağıdakilerden hangisidir? 
A) Uçak 
B) Vapur 
C) Teleferik 
D) Tren