Test Çöz,5 sınıf bitkiler ile ilgili sorular ve çözümleri, 5 sınıf fen ve teknoloji canlıları sınıflandıralım test çöz, 5.Sınıf Bitkiler Testi, 5.sınıf fen ve teknoloji çiçekli ve çiçeksiz bitkiler test, 5.sınıf fen ve teknoloji hayvanlar test, 5.sınıf fen ve teknoloji omurgalı omurgasız hayvanlar testi, bitkilerle ilgili sorular ve cevaplar, bitkilerle ilgili test soruları, çiçekli ve çiçeksiz bitkiler ile ilgili sorular 5 sınıf,

5. Sınıf Fen Bilimleri Bitkiler Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
08 Kasım 2017 Carsamba 19:12
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
12992
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

Soru 1 
Bitkinin hangi bölümü besin üretiminde görevlidir? 
A) Gövde 
B) Kök 
C) Yaprak 
D) Çiçek 
Soru 2 
Aşağıdakilerden hangisi çiçeksiz bitkilere örnek oluşturmaz? 
A) Su yosunu 
B) Şapkalı mantar 
C) Eğrelti otu 
D) Kara yosunu 
Soru 3 
Aşağıdakilerden hangisi güneş ışığı yardımıyla kendi besinini üretebilen canlıların ortak adıdır? 
A) Hayvanlar 
B) Mantarlar 
C) Bitkiler 
D) Ağaçlar 
Soru 4 
“Bitkilerde besinin üretildiği kısımdır. Karbondioksit, su ve ışığı kullanarak besin üretir.” Yukarıda anlatılan bitkinin hangi bölümüdür? 
A) Çiçek 
B) Gövde 
C) Yaprak 
D) Kök 
Soru 5 
Bitkilerde üreme hangi bölümde gerçekleşir? 
A) Kök 
B) Yaprak 
C) Gövde 
D) Çiçek 
Soru 6 
Aşağıdakilerden hangisi bütün bitkilerin ortak bölümü değildir? 
A) Yaprak 
B) Çiçek 
C) Kök 
D) Gövde 
Soru 7 
“Bitlerin üreme organıdır. Bitkilerin çoğalmasını sağlar. Bazıları güzel renkli ve güzel kokuları sayesinde arı, kelebek gibi canlıları kendilerine çekerler. Bu canlılar kendi besinlerini elde ederken bitkilerin üremesine de yardımcı olurlar. ” Yukarıda anlatılan bitkinin hangi bölümüdür? 
A) Kök 
B) Gövde 
C) Çiçek 
D) Yaprak 
Soru 8 
“Gelişmiş yapılı bitkilerdir. Kök, gövde, yaprak ve çiçekten oluşurlar.”Yukarıdaki anlatımda hangi canlı türü açıklanmıştır? 
A) Çiçekli Bitkiler 
B) Meyveler 
C) Sebzeler 
D) Çiçeksiz Bitkiler 
Soru 9 
“Bitkinin genellikle toprak üstündeki kısmıdır. Kök tarafından emilen suyu ve mineralleri yaprağa doğru taşır. Yaprak ve çiçekler üzerinde bulunur. Ayrıca yapraklarda üretilen besin bitkinin diğer kısımlarına iletilir. Bitkinin dik durmasını sağlar. ” Yukarıda anlatılan bitkinin hangi bölümüdür? 
A) Yaprak 
B) Kök 
C) Gövde 
D) Çiçek 
Soru 10 
“Genellikle bitkinin toprak altındaki bölümüdür. Bitkiye toprağa bağlar. Üzerindeki emici tüyler sayesinde bitkinin ihtiyacı olan topraktaki suyu ve suda çözünmüş mineralleri alır. Turp, havuç, kereviz gibi bitkilerde aynı zamanda besin depolar.” Yukarıda anlatılan bitkinin hangi bölümüdür? 
A) Gövde 
B) Çiçek 
C) Kök 
D) Yaprak 
Soru 11 
“Bu canlı türü diğer canlılar için besin kaynağıdırlar. Ürettikleri besini hem kendileri kullanır hem de diğer canlılar tarafından kullanılır.”Yukarıdaki anlatım aşağıdaki canlı türlerinden hangisine aittir? 
A) Hayvanlar 
B) Bitkiler 
C) Bakteriler 
D) Mantarlar