Test Çöz,5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekonomik Faaliyetler Meslekleri Etkiler Testi, 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekonomik Faaliyetler Test, 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Meslekler Test, Ekonomik Faaliyetler Meslekleri Etkiler, 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Yaşadığım Yerdeki ekonomik faaliyetler, Ekonomik faaliyetlere bağlı olarak gelişen meslekler, 5.sınıf sosyal bilgiler ekonomik faaliyetler test, Ekonomik faaliyetler Meslekleri nasıl Etkiler, Çevremizdeki Ekonomik Faaliyetler 5. Sınıf Slayt,

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekonomik Faaliyetler Meslekleri Etkiler Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
03 Nisan 2020 Cuma 11:53
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
1104
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

İç Anadolu, Anadolu’nun ortasındaki geniş ova ve platoları nedeniyle tarım alanlarının en geniş olduğu bölgemizdir. Bu bilgiye göre İç Anadolu Bölgesi’nde hangi mesleğin gelişmesi beklenir?      

Besicilik, kasaplık, dericilik, çobanlık gibi mesleklerin gelişmesine aşağıdaki ekonomik faaliyetlerden hangisi etki eder?    

Balıkçılık daha çok hangi bölgemizde meslek olarak seçilir?    

Ege ve Akdeniz bölgelerinde aşağıdaki ekonomik faaliyetlerden hangisi daha yaygındır?    

Veterinerlik mesleği hangi alanda faaliyet göstermektedir?    

Aşağıdakilerden hangisi ziraat mühendislerinin çalışma yaptığı alanlardan birisi değildir?    

Aşağıdaki mesleklerden hangisi orman alanlarının saptanması, ağaçlandırılması, korunması, işletilmesi ve geliştirilmesi gibi konularda hizmet verir?    

Aşağıdaki mesleklerden hangisi besin hammaddelerinin değerlendirilmesi, besin kaynaklarının korunması, böylece sağlıklı besin çeşitlerinin artırılması konusunda araştırmalar yapar?    

Aşağıdaki mesleklerden hangisi turizm alanında faaliyet göstermez?    

Aşağıdaki mesleklerden hangisi bir bilim dalını, bir sanatı, bir tekniği veya elli bir bilgiyi öğreterek insanlara yol gösterir?    

Aşağıdakilerden hangisi yer altı zenginliklerinin araştırılması, çıkarılması ve işletilmesi işiyle uğraşan meslektir?    

Aşağıdaki mesleklerden hangisi hizmet sektöründe yer almaz?