Test Çöz,6. Sınıf Düzgün Şekli Olmayan Katıların Yoğunluğu Konu Testi, 6. sınıf yoğunluk test, 6. sınıf yoğunluk konu anlatımı pdf, 6.sınıf yoğunluk çalışma kağıdı, yoğunluk nedir 6 sınıf konu anlatımı, yoğunluk ile ilgili sorular ve çözümleri, düzgün şekli olmayan katıların yoğunluğu 6 sınıf, 6.sınıf yoğunluk testi indir, yoğunluk konu anlatımı,

6. Sınıf Fen Bilimleri Düzgün Şekli Olmayan Katıların Yoğunluğu Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
12 Subat 2020 Carsamba 22:01
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
220
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

Dikdörtgenler prizması ve küp şeklinde olan düzgün geometrik şekle sahip cisimlerin yoğunluklarını hesaplamak için aşağıdakilerden hangisini yaparız?    

Kütlesi belli düzgün geometrik şekli olmayan katı maddelerin yoğunluğunu hesaplamak için aşağıdakilerden hangisini bulmamız gerekir?      

Düzgün geometrik şekli olmayan katı maddelerin hacmini bulmak için hangisinden yararlanırız?      

Yoğunluğu bilinmeyen düzgün geometrik şekli olmayan katı maddelerin hacmini bulmak için aşağıdakilerden hangisin yapmamız gerekir?      

Kütlesi bilinen düzgün geometrik şekli olmayan katı maddelerin yoğunluğu biliniyorsa hacmini nasıl buluruz?      

Kütlesi 150 g düzgün geometrik şekli olmayan katı maddenin yoğunluğu 0,5 g/cm3 ise hacmi kaç cm3’tür?      

İçerisinde 100 cm3 su bulunan cam tüpün kütlesi 200 g olarak ölçülmüştür. Cam tüpün içine taş parçası atıldıktan sonra kütlesi 260 g, su seviyesi 130 cm3 ölçülmüştür. Su cam tüpten taşmadığına göre taşın yoğunluğu kaç cm3’tür?    

İçinde 100 cm3 su bulunan dereceli bir kaba 400 g olan geometrik olmayan bir cisim atılıyor ve suyun 180 cm3  ‘e yükseldiği gözleniyor. Bu cismin yoğunluğu kaç g/ cm3 ‘tür?    

Yoğunluğu 4 g/ cm3 olan geometrik olmayan bir cisim içi 150 cm3 sıvı dolu olan dereceli kaba atılınca sıvının 210 cm3‘e yükseldiği görüldü. Bu cismin kütlesi kaç g’dir?      

6 adet özdeş bilyenin toplam kütlesi, eşit kollu terazi ile 180 g olarak ölçülüyor. Bu bilyeler, içerisinde 200 cm3 su bulunan dereceli kaba atıldıklarında su seviyesi 290 cm3 oluyor. Bu bilyelerin yoğunlu kaç g/ cm3 ‘tür?     

Kütlesi 240 g olan geometrik olmayan bir cisim içi su dolu bir kaba atılıyor ve taşan suyun hacmi 60 cm3 olarak ölçülüyor. Bu cismin yoğunluğu kaç g/ cm3 ‘tür?     

Yoğunluğu 5 g/ cm3 olan bir cisim içi su dolu bir kaba atılıyor ve 200 cm3 suyun taştığı gözleniyor. Bu cismin kütlesi kaç g’dir?