Test Çöz,6 sınıf kesir problemleri ve çözümleri konu anlatımı, 6 sınıf kesirler konu anlatımı, 6 sınıf matematik kesir problemleri ve çözümleri, 6. sınıf kesirler çalışma kağıdı, 6.Sınıf Kesirlerde Toplama İşlemi Testi, 6.sınıf kesirlerde toplama ve çıkarma işlemi, kesirlerde toplama çıkarma çarpma bölme işlemi 6 sınıf, kesirlerle ilgili problemler ve çözümleri, kesirlerle ilgili sorular 6. sınıf

6. Sınıf Matematik Kesirlerle Toplama Test Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
30 Kasım 2017 Persembe 17:47
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
14361
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

Soru 1 
Dikdörtgen biçimindeki bir seranın 2/7 ’sinde lale, 3/7 ’sinde gül yetiştirilmektedir. Bu seranın ne kadarının lale ve gül yetiştirilmek için kullanılmıştır? 
A) 5/7 
B) 7/10 
C) 5/14 
D) 6/7 
Soru 2 
işleminin sonucu kaçtır? 
)   
A) A 
B) D 
C) C 
D) B 
Soru 3 
Bir iş yerinde 4 damacana su vardı. Bir haftada 3 damacanadaki suyun tamamı bir damacanadaki suyun ise 5/8 ’i kullanıldı. Bir haftada damacanalardaki suyun kaçta kaçı kullanılmıştır? 
)   
A) A 
B) C 
C) B 
D) D 
Soru 4 
Bir spor kulübündeki sporculardan 1/5 ’i yüzme, 3/10 ’u basketbol, 8/20 ’si de futbol ile ilgilenmektedir. Yüzme, basketbol ve futbol ile ilgilenenlerin, bu kulübün tüm sporcularının kaçta kaçıdır?   
A) 9/10 
B) 3/5 
C) 5/7 
D) 7/9 
Soru 5 
kesirlerinin toplamı kaçtır? 
)   
A) C 
B) B 
C) D 
D) A 
Soru 6 
işleminin sonucu kaçtır? 
)   
A) D 
B) C 
C) B 
D) A 
Soru 7 
kesirlerinin toplamı kaçtır? 
)   
A) C 
B) B 
C) D 
D) A 
Soru 8 
Bir terzi çeşitli giysiler dikmek için eş büyüklükte 4 parça kumaş kesmiştir. Giysileri dikerken kumaş parçala¬rının 7/4, 1/3 ve 3/12 ’sini kullanmıştır. Terzinin, giysi dikmek için kumaşların kaçta kaçını kullanmıştır?  
A) C 
B) B 
C) A 
D) D 
Soru 9 
kesirlerinin toplamı kaçtır? 
)   
A) D 
B) C 
C) A 
D) B 
Soru 10 
kesirlerinin toplamı kaçtır? 
)   
A) A 
B) D 
C) C 
D) B