Test Çöz,Göçün Neden Ve Sonuçları Değerlendirme Testi, Göçün Neden Ve Sonuçları Testi, Göçün Neden Ve Sonuçları Testi, Göçün Neden Ve Sonuçları Değerlendirme Testi, Kazanım Değerlendirme, Kazanım Değerlendirme Testi, Kazanım Testi, Göçün Neden Ve Sonuçları Kazanımları, Göçün Neden Ve Sonuçları Kazanım Testi, Göçün Neden Ve Sonuçları Kazanım Değerlendirme, Test, Değerlendirme, Değerlendirme Testi, Süreç Değerlendirme, Süreç Değerlendirme Testi, Süreç Testi,

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiye’de Göçün Sonuçları Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
02 Subat 2020 Pazar 20:31
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
789
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

Göçlerin olumlu ve olumsuz sonuçları vardır. Aşağıdakilerden hangisi olumlu sonuçlarından birisi değildir?      

Aşağıdakilerden hangisi göçün olumsuz sonuçlarından birisi değildir?      

Kentlerde yaşayan nüfusun hızla artması sonucu aşağıdakilerden hangisi gerçekleşmez?      

Batman, Türkiye’nin ilk petrol yataklarının bulunduğu ve işletilmeye başlandığı, Raman Dağı ile ismi özdeşleşen, tarihin en eski yerleşim birimlerinden olan antik kent Hasankeyf’in bulunduğu şehirdir. 1948 yılında 900 nüfuslu bir köy iken 1990’da il statüsüne yükselmiştir. Bu yükselişin temel nedeni hangisidir?      

Yurdumuzda kırsal alanlardan kentlere göçün nedenlerinden biri de tarım alanlarında makine kullanımının artmasıdır. Aşağıdaki şehirlerden hangisi bu nedenle göç vermektedir?    

Tarımda makineleşme yurdumuzda yer şekillerinin sade, tarım alanlarının geniş olduğu yerlerde daha fazladır. Aşağıdaki şehirlerin hangisinde kırsal alandan kentlere göçün nedenleri arasında tarımda makineleşme en az etkilidir?      

Tarım faaliyetleri nedeniyle mevsimlik göçler yaşanmaktadır. Aşağıdaki şehirlerimizden hangisine mevsimlik göç daha az yapılmaktadır?      

Genellikle iklim koşullarının elverişli olduğu yerler fazla nüfuslanır ve gelişerek dışarıdan göç alır. Aşağıdakilerden hangisi bu şehirlerimizden birisi değildir?      

Yer şekillerinin engebeli olması aşağıdakilerden hangisine neden olur?      

Doğu Karadeniz Bölgesinin dışarı göç vermesinin temel nedeni hangisidir?      

Aşağıdaki şehirlerimizden hangisi hızla göç almaktadır?      

Aşağıdaki şehirlerimizden hangisi diğerlerine göre daha çok dışarı göç vermektedir?