Test Çöz,8. sınıf Fen Bilimleri 1. Deneme Testi, 8.sınıf fen deneme, 8. sınıf fen deneme pdf, 8. Sınıf Fen Deneme Çöz, 8. Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu, 8.Sınıf Deneme 3 cevap Anahtarı, 8. Sınıf Fen Genel Tekrar Testi, 8.Sınıf Deneme 2 cevap Anahtarı, 8. Sınıf Fen Bilimleri 4 Ünite Test Çöz,

8. Sınıf Sınavlar Fen Bilimleri LGS 1. Deneme Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
26 Mart 2020 Persembe 20:56
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
356
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

1.Soru 
Aşağıdaki tarihlerden hangisi “Kış” başlangıcıdır? 

   
2.Soru 
Aşağıdaki tarihlerden hangisi “İlkbahar” başlangıcıdır? 

   
3.Soru 
“Güneş ışınlarının öğle vakti Güney Yarım Küre’de dik olarak geldiği enlem Oğlak dönencesi olarak adlandırılır. Güney Yarım Küre’de en uzun gündüz, en kısa gece; Kuzey Yarım Küre’de ise en uzun gece, en kısa gündüz yaşanır. Bu tarihten sonra Güney Yarım Küre’de gündüzler kısalmaya, geceler uzamaya; Kuzey Yarım Küre’de ise geceler kısalmaya, gündüzler uzamaya başlar. Bu tarihten itibaren Güney Yarım Küre’de yaz, Kuzey Yarım Küre’de ise kış mevsimi yaşanır.” 
Yukarıdaki olay hangi tarihte meydana gelmeye başlar?    
4.Soru 
“Güneş ışınlarının öğle vakti Kuzey Yarım Küre’de dik olarak geldiği enlem Yengeç dönencesi olarak adlandırılır. Bu tarihten itibaren Kuzey Yarım Küre’de yaz, Güney Yarım Küre’de ise kış mevsimi yaşanmaya başlar. Ayrıca Kuzey Yarım Küre’de gündüzler kısalmaya, geceler uzamaya; Güney Yarım Küre’de ise geceler kısalmaya, gündüzler uzamaya başlar.” 
Yukarıdaki olay hangi tarihte meydana gelmeye başlar? 

   
5.Soru 
Atmosferde meydana gelen hava olaylarının oluşumunu, gelişimini ve değişimini nedenleri ile inceleyen, bu hava olaylarının canlılar ve Dünya açısından doğuracağı sonuçları araştıran bilim dalına ne denir? 

6.Soru 
Aşağıdakilerden hangisine “klimatolog” denir? 

7.Soru 
Aşağıdakilerden hangisi iklimin özelliklerinden birisi değildir? 

8.Soru 
Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? 

9.Soru 
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? 

10.Soru 
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? 

11.Soru 
“Bir yangın merdiveninin basamakları üst üste dizilerek sarmal bir yapı oluşturur. DNA da tıpkı dönen bir yangın merdiveni gibi sarmal yapıdadır. DNA, merdiven gibi birbirine bağlı iki zincirden oluşur. Bir zincirdeki her nükleotidin karşısındaki zincirde ona uyumlu bir nükleotid bulunur. Karşılıklı iki nükleotidin yan yana gelmesiyle zincirler arasında bağ kurulur.” 
Yukarıdaki bilgiden hareketle aşağıdaki nükleotidlerden hangisi karşı karşıya gelir? 

12.Soru 
“Bezelyelerde görülen karakter aktarım şekli diğer canlılarda da benzerlik gösterir. Dil yuvarlama, göz rengi, kıvırcık ya da düz saçlı olma gibi özelliklerin aktarımı tıpkı bezelyelerdeki gibi gerçekleşir. Dişi ve erkek bireylerin vücut yapıları arasında bazı farklılıklar vardır. Bunun nedeninin dişi ve erkek bireylerin farklı eşey kromozomlar taşır.” 
Yukarıdaki anlatıma göre aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? 

13.Soru 
Cinsiyet kromozomunun aktarılması sırasında dişiden sadece X kromozomu aktarılırken erkekten X veya Y kromozomu aktarıldığı bilinmektedir. Buna göre aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur? 

14.Soru 
Aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? 

15.Soru 
Aşağıda verilenlerden hangisi, bir modifikasyon örneği değildir? 
16.Soru 
Aşağıdakilerden hangisi modifikasyona örnek oluşturmaz? 

17.Soru 
Aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? 

18.Soru 
“Canlılar hayatta kalabilmek için çevreleriyle ve birbirleriyle sürekli mücadele eder. Bu mücadele sonunda yaşadığı ortama uyum sağlayabilen canlılar yaşamlarını sürdürürken uyum sağlayamayanlar yaşamını devam ettiremez. Bu kendiliğinden ve yavaş yavaş gerçekleşir. Böylece yeni nesiller, uyum yeteneği gelişmiş daha güçlü canlılardan oluşur.” 
Yukarıdaki paragrafta anlatılan olay hangisidir? 

19.Soru 
Klonlama ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? 

20.Soru 
Aşılama ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?