Test Çöz,Kareköklü Sayılar , Kareköklü Sayılar Konusu, Kareköklü Sayılar Etkinliği, Kareköklü Sayılar Çalışması, Kareköklü Sayılar Etüt Çalışması, Kareköklü Sayılar Ev Çalışması, Kareköklü Sayılar Testi, Kareköklü Sayılar Öğretimi, Kareköklü Sayılar Kavrama Çalışması, Kareköklü Sayılar Kavrama Etkinliği, Kareköklü Sayılar Kavrama Testi, Kareköklü Sayılar Ev Çalışması, Kareköklü Sayılar Anlatımı, Kareköklü Sayılar Değerlendirme Etkinliği, Kareköklü Sayılar Tanıma Çalışması, Kareköklü Sayılar Öğrenme Etkinliği, Kareköklü Sayılar Öğrenme Çalışması, Kareköklü Sayılar Eğitimi, Kareköklü Sayılar Bilgisi, Kareköklü Sayılar Öğrenci Çalışması, Kareköklü Sayılar Etkinlik Sayfası

8. Sınıf Matematik Kareköklü Sayılar 3 Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
30 Ekim 2016 Pazar 21:28
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
6325
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

Bir tam sayının karesi olan sayılara tam kare pozitif tam sayılar denir. 1, 4, 9, 16, 25, 36, 49, ... sayı-
ları tam kare sayılardır.

Verilen bir sayının hangi pozitif sayının karesi olduğunu bulma işlemine karekök alma işlemi denir.
Karekök “√” ile gösterilir.

Devirli ondalık gösterimi a/b biçiminde yazarken paya, sayının tamamından devretmeyen kısım
çıkarılarak elde edilen sonuç yazılır. Paydaya ise virgülden sonraki devreden basamak sayısı kadar 9, devretmeyen basamak sayısı kadar 0 yazılır.

Rasyonel olmayan a/b biçiminde yazılamayan sayılara irrasyonel sayı denir.

Tam kare olmayan sayıların karekökleri irrasyonel sayıdır.

Her doğal sayı, aynı zamanda tam sayıdır. Her tam sayı, aynı zamanda rasyonel sayıdır. Rasyonel sayılar ve irrasyonel sayıların tamamına gerçek sayılar denir. Gerçek sayılar kümesi R ile gösterilir.