Test Çöz,Ortaokul 8.Sınıf Türkçe, Online, İnteraktif, Tümce, Cümlenin Öğeleri, etkinlikleri yap, öğretimi, testi, çalışma sayfası, test çöz, testçöz, online test çöz, doğru yanlış etkinliği, 8.Sınıf Tümce, Cümlenin Öğeleri tanıtma anlatma etkinliği, 8.Sınıf Tümce, Cümlenin Öğeleri tanıtma anlatma etkinliği, 8.Sınıf Tümce, Cümlenin Öğeleri tanıtma anlatma etkinliği ara, 8.Sınıf Tümce, Cümlenin Öğeleri etkinliği bul, Tümce, Cümlenin Öğeleri tanıtma anlatma etkinliği çöz,

8. Sınıf Türkçe Tümcenin Ögeleri Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
07 Nisan 2014 Pazartesi 18:53
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
12687
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde cevap öznedir? 
 

Tabanlarımızın ısınan kum üzerinde bir kızgın kül üstünde yürür gibi yandığını hissediyordum. Yukarıdaki cümlenin öge dizilişi nedir? 
 

Hangi cümlenin nesnesi sıfat tamlamasıdır? 
 

Aşağıdaki cümlelerin hangisinin yüklemi, isim tamlaması şeklinde yapılmış bir birleşik sözcüktür? 
 

Hangi cümlede özne, tamlama şeklinde delildir? 
 

"Bu güzel çiçekleri nereden aldın?" cümlesinde hangi öge yoktur? 
 

"Evin avlusunda oynarken, aşağıda, gümüş söğütler altında görünmeyen derenin hazin şırıltısını işitirdik." Cümlesinin öge sıralanışı nasıldır? 
 

"Sabahın ilk ışıklarıyla kovanlarından çıkan arı sürüsü tatlı bir koşuşturmayla işe koyuldu." Cümlesinin öznesi hangi seçenekte doğru olarak verilmiştir? 
 

Şiirin gücü, insanın değişik duygularını ortaya çıkarır. Yukarıdaki cümleyi öğelerine ayrılışı hangisinde doğru verilmiştir? 
 

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde soru özneyi bulmaya yöneliktir? 
 

"Okunu hedeften öteye atan okçu, okunu hedefe ulaştırmayan okçudan daha başarılı sayılmaz." cümlesinin öğelerinin dizilişi hangi seçenekte doğru verilmiştir? 
 

"Hayatta hiç kitap okumadan yazı yazmak yanlış bir davranıştır." cümlesinin öğeleri, hangi seçenekte doğru verilmiştir? 
 

"Dağ sanır kendini alçak yerdeki tepecik" cümlesinin öznesi aşağıdakilerden hangisidir? 
 

"Bir başkasının sorununu kendi sorunuymuş gibi benimseyip yardıma koşabilmek, birlikte ağlayıp birlikte gülmek demektir." cümlesinin öğelerinin sıralanışı hangi seçenekte doğru verilmiştir? 
 

"Gönlüme dolan kokusu bana bu kadar bayıltıcı geliyordu." cümlesinin öğeleri hangisinde doğru verilmiştir?
 

"Tuna boylarında sıra serviler varmış." Yukarıdaki dizedeki öge dizilişinin benzeri aşağıdaki cümlelerin hangisinde vardır? 
 

"Bir kıvılcım kadar ufak ve parlak gözleri ateş böcekleri gibi havada, bir oraya, bir buraya ateşten kavisler çizer." cümlesinin öğelerinin sıralanışı aşağıdakilerden hangisinde doğru olarak verilmiştir? 
 

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde, öğelere ayırmada bir yanlışlık yapılmıştır? 
 

Aşağıdaki dizelerin hangisinde birden çok nesne vardır? 
 

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde nesne bir isim tamlamasından oluşmuştur?