Test Çöz,7.sınıf meslekler ve meslek seçimi testi, meslek seçimi testi, meslek seçimi testi meb, meslek testi, meslek testi, meslek seçimi testi pdf, gelecekte hangi meslek olacağım testi, meslek seçiminde zorlanıyorum, meslek seçimi testi,

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Meslekler ve Meslek Seçimi Testi Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
02 Mart 2020 Pazartesi 18:45
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
4861
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

1. Ülkelerin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimlerinde rol oynayan en önemli faktörlerden birisi de mesleki eğitimdir. Bireylerin eğitim seviyeleri yükseldikçe aşağıdakilerden hangisinde değişme olmaz?

A) Ekonominin nitelikli iş gücü ihtiyacı karşılanır.

B) Ekonomide iş gücü verimliliği artar.

C) Bilimsel ve teknolojik yenilikler hız kazanır.

D) Ekonomik faaliyetlerin çeşidi azalır.

 

2. Toplumun çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ortaya çıkan, insanın yaşamını sürdürebilmek için yaptığı ve genellikle yoğun bir eğitim, çalışmayı gerektiren sürecin sonucu ortaya çıkan faaliyete ne ad verilir?

A) Meslek

B) İş

C) Üretim

D) Eğitim

 

3. Mesleki eğitimin amaçları ile ilgili aşağıda verilenlerden hangisi yanlıştır?

A) İyi Vatandaş Yetiştirmek

B) Nitelikli İnsan Gücü Yetiştirmek

C) Yükseköğretime Gerek Bırakmamak

D) İşe ve Hayata Hazırlamak

 

4. Gelecekte birçok yeni meslek ortaya çıkacak. İyi eğitim almış, kendini farklı alanlarda geliştirmiş, sosyal becerilere sahip nitelikli bireyler bu değişim karşısında başarılı olacaklardır. Gelecekte  yeni mesleklerin ortaya çıkmasında aşağıdakilerden hangisi etkili olacaktır?

A) Teknolojinin gelişmeler

B) Toplumsal ihtiyaçlar

C) Bireysel başarılar

D) Ekonomik faaliyetler

 

5. Geleceğin meslekleri ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

A) Gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlarımızı karşılayacak yeni meslekler ortaya çıkacaktır.

B) insanların daha sağlıklı bir yaşam sürebilmesini sağlayacak beslenme
şekilleri konusunda çalışma yapan gıda mühendisliği, diyetisyenlik, beslenme uzmanlığı gibi mesleklerin de gelecekte var olmaya devam edeceği beklenmektedir.

C) Teknolojik gelişmeler ve dijitalleşmedeki değişim seçeceğimiz meslekleri de etkiliyor.

D) Doktorluk, hemşirelik, öğretmenlik, çiftçilik gibi mesleklere gelecekte de ihtiyaç olmayacaktır.

 

6. Bu mesleği seçenlerin yaratıcı, özgün, meraklı kişilik özelliklerinin yanında iletişimi çok iyi bilen, sosyal ağları etkin kullanabilen bir kişi olması
gerekiyor. İşletme, pazarlama, iletişim, halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümlerinden mezun olanlar bu mesleği yapabilirler. Yukarıda anlatılan meslek aşağıdakilerden hangisi olabilir?

A) Beslenme Uzmanı

B) Yazılım Mühendisi

C) Sosyal Medya Uzmanı

D) Yapay Zekâ Uzmanı

 

7. Gelecekte daha da artacağı düşünülen obezite ve beslenmeye bağlı hastalıkların çözümü için aşağıdaki mesleklerden hangisinin önem kazanacağı düşünülebilir?

A) Yapay Zekâ Uzmanı

B) Beslenme Uzmanı

C) Sosyal Medya Uzmanı

D) Obezite Uzmanı

 

8. İnsanlarla kolay iletişim kurabilen, dikkatli, kimya ve biyolojiye ilgisi olan, sorumluluk sahibi kişilerin seçmesi gerek meslek hangisidir?

A) Yapay Zekâ Uzmanlığı

B) Sosyal Medya Uzmanlığı

C) Beslenme Uzmanlığı

D) Yazılım Uzmanlığı

 

9. Aşağıdakilerden hangisi Bankacılık, otomotiv, telekomünikasyon gibi sektörlerde kullanılan bilgisayar sistemlerinin yazılım kodlarını hazırlayan ve bu sistemlerin uygulamasını yapan kişidir?

A) Yazılım Uzmanı

B) Ekonomi Uzmanı

C) Ticaret Uzmanı

D) İletişim Uzmanı

 

10. Matematiksel, yaratıcı ve analitik düşünme, sorunlara farklı çözümler bulabilme yeteneğine sahip kişiler aşağıdaki mesleklerin hangisinde daha başarılı olabilirler?

A) Diyetisyenlik

B) Yazılım Mühendisliği

C) İletişim Mühendisliği

D) Sosyal Medya Uzmanlığı

 

11. Aşağıdaki mesleklerden hangisi Sağlık alanında karşılaşılan sorunların çözümü ve gereksinimlerinin karşılanması için gerekli tanı, tedavi ve araştırma amacıyla kullanılan aygıt ve biyomalzemelerin geliştirilmesi ve verimli kullanılmasını hedefleyen bir mühendislik dalıdır?

A) Tıp Mühendisliği

B)Yazılım Mühendisliği

C) İletişim Mühendisliği

D) İnşaat Mühendisliği

 

12. Yapay zekâ uzmanının otomobil, uzay bilimleri, elektronik, savunma, sağlık gibi çok geniş bir çalışma alanı vardır.  Aşağıdakilerden hangisi yapay zeka uzmanı olmak için gerekli şartlardan birisi değildir?

A) Herhangi bir canlı organizmadan faydalanılmaksızın, tamamen yapay araçlar ile oluşturulan, insan gibi hareketler yapabilen makinelerin geliştirilme teknolojisi alanında çalışırlar.

B) Yeni teknolojilere ilgi duyan, karmaşık problemlerle uğraşmaktan zevk alan, sıkı çalışma temposuna ayak uydurabilen kişilere uygun bir meslektir.

C) Yapay zekâ uzmanlığını seçen kişilerin tıp alanında başarılı olması gerekir.

D) Yapay zekâ uzmanlığı için bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olmak gerekir.