Kategori: 1.Sınıf Matematik Konu Testleri

KONU ANLATIMLARI

1.Sınıf Matematik Konu Testleri

Dijital Abaküs 

Doğal Sayılar 

10 İçinde Toplama İşlemi 

10 İçinde Yan Yana Toplama İşlemi 

20 İçinde Toplama İşlemi Konu Testi

20 İçinde Yan Yana Toplama İşlemi 

Toplama İşlemi 

10 İçerisinde Toplama Problemleri 

20 İçerisinde Toplama Problemleri 

0 ile Toplama İşlemi

10’a Kadar Toplama İşleminde Verilmeyeni Bulma

20’ye Kadar Toplama İşleminde Verilmeyeni Bulma 

Toplama İşlemi Problemleri 

10 İçinde Alt Alta Toplama Alıştırmaları 

10 İçinde Yan Yana Toplama İşlemi 

20 İçerisinde Alt Alta Toplama Alıştırmaları 

20 İçerisinde Yan Yana Toplama Alıştırmaları 

Zihinden Toplama İşlemi

10 İçinde Çıkarma İşlemi

10 İçinde Alt Alta Çıkarma

20 İçinde Yan Yana Çıkarma İşlemi 

20 İçinde Alt Alta Çıkarma İşlemi 

Çıkarma Problemleri 

Eksiği İle Toplama 

Toplama Çıkarma Karışık Problemler 

Zihin Problemleri 

Problem Çözme 

Paralarımızı Tanıma

Para Problemleri 

Kesirler 

Saat Bilgisi

Haftanın Günleri

Aylar

Geometrik Şekiller 

Geometrik Cisimler 

Geometrik Şekiller 

Geometrik Örüntüler 

      1.Sınıf Matematik Konu Testleri Hakkında:

      Çevrimiçi 1.Sınıf Matematik Testleri özellikle öğrenme hedefli hazırlanmıştır. Konu testleri genellikle ünite işlenişine göre sıralanmıştır. Ancak 1.Sınıf Matematik Testlerini konunun işlenişini takip eden süreçte çözmeniz gerekir. Diğer yandan istediğiniz zaman istediğiniz testi çözebilirsiniz. Çünkü düzenli tekrar kalıcı öğrenmenizi sağlayacaktır. Çevrimiçi 1.Sınıf Matematik testler özellikle tekrar tekrar çözmek üzere düzenlenmiştir. Yani her tekrarda soru ve seçenekler yer değiştirmektedir. Böylelikle ezberlemeden öğrenme sağlanmaktadır.

testimiz.com

       Çevrimiçi 1.Sınıf Matematik Testlerinin Hazırlanışı:

       Çevrimiçi 1.Sınıf Matematik konu testleri İnteraktif veya etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik 1.Sınıf Matematik testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Ayrıca 1.Sınıf Matematik testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü 1.Sınıf Matematik testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Online 1.Sınıf Matematik çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü 1.Sınıf Matematik hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik 1.Sınıf Matematik konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar 1.Sınıf Matematik testlerinin başarısını artırmaktadır. Sanal 1.Sınıf Matematik tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

      Konu Testlerinin Yapısı:

      İnteraktif 1.Sınıf Matematik testleri genellikle çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı 1.Sınıf Matematik kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak 1.Sınıf Matematik testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede genellikle 4 seçenek tercih edilmiştir. Online 1.Sınıf Matematik etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim 1.Sınıf Matematik testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü 1.Sınıf Matematik sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli 1.Sınıf Matematik testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

.