4.Sınıf - Sosyal Bilgiler - Dersi 8. Ünite: Uzaktaki arkadaşlarım ünitesi /Hepimiz Kardeşiz Testini Çöz

Hepimiz Kardeşiz

×

Daha Fazla Özellikten Yararlanmak İçin Üye Olmaya Ne Dersin ?


 • 1.Soru

  Adım Axel (Aksel), 10 yaşındayım. Ailemle birlikte Kuzey Amerika’da bir ülkede yaşıyorum. Annem, babam ve kız kardeşimle oturuyorum. İngilizce dışında Fransızca biliyorum. En sevdiğim yemek balık ve turtadır.” diyen bir çocuk aşağıdaki ülkelerin hangisinde yaşıyor olabilir?

 • 2.Soru

  Adım Thomas (Tomas), 11 yaşındayım. Annem, babam ve köpeğim ile küçük bir çiftlikte yaşıyoruz. Matematik, Almanca, bilim, müzik, sosyal bilgiler derslerini okuyoruz. Hobilerim okuma, tenis ve yüzmedir. Şnitzel yemeğini çok severim.” diyen bir çocuk aşağıdaki ülkelerin hangisinde yaşıyor olabilir?

 • 3.Soru

  Adım Muhammed, 9 yaşındayım. Annem ve babam ile yaşıyorum Arapça, matematik, müzik, bilim dersleri okuyorum. Hobilerim futbol oynamak ve pul koleksiyonu yapmaktır. En sevdiğim yemek cakcukadır.” diyen bir çocuk aşağıdaki ülkelerin hangisinde yaşıyor olabilir?

 • 4.Soru

  Adım Fatima, 10 yaşındayım. Annem, babam ve iki kız kardeşimle yaşıyorum. Aldığım dersler, matematik, Arapça, müzik, beden eğitimi ve sosyal bilgilerdir. Hobilerim jimnastik ve voleyboldur. Sütlaç en sevdiğim tatlıdır.” diyen bir çocuk aşağıdaki ülkelerin hangisinde yaşıyor olabilir?

 • 5.Soru

  Adım Gülnare, 9 yaşındayım. Annem, babam, kız kardeşim ve erkek kardeşimle bir apartman dairesinde oturuyorum. Okuduğum dersler; matematik, Türkçe, müzik, tarih ve beden eğitimidir. Hobilerim okuma ve halk oyunlarıdır. Goşeğın yemeğini çok seviyorum.” diyen bir çocuk aşağıdaki ülkelerin hangisinde yaşıyor olabilir?

 • 6.Soru

  Adım Ayame. 10 yaşındayım. En sevdiğim ders müzik. Çiçek tasarımı yapmaktan hoşlanıyorum. Sushi (suşi) en sevdiğim yemeklerdendir” diyen bir çocuk aşağıdaki ülkelerin hangisinde yaşıyor olabilir?

 • 7.Soru

  Adım Işıl, 11 yaşındayım. Annem, babam ve erkek kardeşlerimle oturuyorum. Matematik, Türkçe, sosyal bilgiler, fen bilimleri, müzik ve beden eğitimi derslerini okuyorum. Hobilerim bale ve yüzmedir. En sevdiğim yemek, döner ve mantıdır.” diyen bir çocuk aşağıdaki ülkelerin hangisinde yaşıyor olabilir?

 • 8.Soru

  Adım Barbara. Sidney’de yaşıyorum. Sörf yapmak hobilerim arasındadır. Izgara karides en sevdiğim yemektir.” diyen bir çocuk aşağıdaki ülkelerin hangisinde yaşıyor olabilir?

 • 9.Soru

  Adım Jean Claude (Jan Kılod), 11 yaşındayım. Paris’te yaşıyorum. Fransızca dışında İngilizce biliyorum. Matematik ve müzik en sevdiğim dersler. Çizgi roman okumaktan çok keyif alırım. Kaz ciğeri yemeğini çok severim.” diyen bir çocuk aşağıdaki ülkelerin hangisinde yaşıyor olabilir?

 • 10.Soru

  Aşağıdaki ülkelerden hangisi ile tarihî ve kültürel bağlarımız daha çoktur?


Yandex.Metrica