7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla Toplama İşlemi Test Çöz

4 Ağustos 2020 1 Yazar: testimiz.com

7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla Toplama İşlemi

 

7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi

Başla

TEBRİKLER.

7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
1617181920
Son
Geri dön

Toplama işleminde toplananların yerleri değiştirildiğinde toplam değişmez. Bu özelliğe toplama işleminin değişme özelliği denir.”(–3) + (–4) = (–4) + (–3) =? İşleminin sonucu hangisidir?
(+7) + (–2) = ve (–2) + (+7) =? İşleminin sonucu hangisidir?
(–14) + (–8) = ve (–8) + (–14) =? İşleminin sonucu hangisidir?
(–28) + (+13) = ve (+13) + (–28) =? İşleminin sonucu hangisidir?
(–6) + (–9) + (+11) =? İşleminin sonucu hangisidir?
(+26) + (–8) + (+13)= ? İşleminin sonucu hangisidir?
(–7) + (+9) +(–11)= ? İşleminin sonucu hangisidir?
(–16) + (+25) + (+27) + (–8)= ? İşleminin sonucu hangisidir?
(+13) + (+8) + (–13)= ? İşleminin sonucu hangisidir?
(–17) + ■ = 0eşitliğinde ■ yerine yazılması gereken tam sayı hangisidir?
 + (–9) = (–9) + (+6) eşitliğinde ▲ yerine yazılması gereken tam sayı hangisidir?
[(–24) + ■ ] + (–7) = (–24) + [(+13) + (–7)] eşitliğinde ■ yerine yazılması gereken sayı hangisidir?
|(–21) + (–14) + (–35)| + [(–45) + (-17) + (+12)] işleminin sonucu nedir?
A = (–25) + (+39) + (–51) B = (+45) + (–35) + (–11) + (+2) veriliyor. Buna göre |A + B| ifadesinin sonucu nedir?
(–5) + † = –13 (+3) + Δ = –5 ise † + Δ toplamının sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
a + (-7) = 21 ise a tam sayısı aşağıdakilerden hangisidir?
(-55) + (+17) + (+41) = a ise a sayısının toplama işlemine göre tersi aşağıdakilerden hangisidir?
a = 5, b = 3 için [(-a) + (-b)] + [(a)+(b)] işleminin sonucu kaçtır?
[(+5) + (-4)] + [(-10) + (-11) + (+25)] işleminin sonucu kaçtır?
(-101) + (+100) + (-15) + (+20) işleminin sonucu kaçtır?

 

 

       7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla Toplama İşlemi
Konu Testi Hakkında:

      Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi Testinin Hazırlanışı:

      İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com

      Online 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi Test Çalışmasının Yapısı:

      Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi test soruları genellikle çoktan seçmelidir. 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testini yenilediğinizde soru ve seçeneklerin yerleri değişmektedir. Böylelikle her tekrarda 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi konusunda farklı bir test çözmüş gibi olacaksınız. Ancak bağlantı verilen testlerde bu özellik yoktur.

      İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

      Çevrimiçi 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi atık oluşturmaz.

.

      7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi Testi Telif Hakkı:

      İlk olarak 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama İşlemi testinin kullanımı izne tabidir.