1.Sınıf Türkçe Hece Bilgisi Testi

29 Eylül 20200Yazar:testimiz.com

1.Sınıf Türkçe Hece Bilgisi

1.Sınıf Hece Bilgisi

TEBRİKLER.

1.Sınıf Hece Bilgisi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi 4 hecelidir?
A
makarna
B
makara
C
kameraman
Soru 2
“anneannem” sözcüğü kaç heceden oluşmuştur?
A
3
B
4
C
2
Soru 3
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi iki hecelidir?
A
yedi
B
beş
C
dört
Soru 4
“bilgisayar” sözcüğü kaç heceden oluşur?
A
5
B
3
C
4
Soru 5
“Atatürk” sözcüğü kaç heceden oluşmuştur?
A
3
B
5
C
4
Soru 6
Aşağıdaki sözcüklerden hangisinin hecesi daha fazladır?
A
Atmaca
B
Güvercin
C
Ağaçkakan
Soru 7
Aşağıdakilerden hangisi bir hecelidir?
A
akıl
B
taş
C
usta
Soru 8
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi 3 hecelidir?
A
elma
B
portakal
C
mandalina
Soru 9
“Hastane” sözcüğünde kaç tane hece vardır?
A
4
B
3
C
2
Soru 10
“televizyon” sözcüğü kaç heceden oluşur?
A
4
B
3
C
5
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
10 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

Aşağıdakilerden hangisi bir hecelidir?
“Hastane” sözcüğünde kaç tane hece vardır?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi 3 hecelidir?
“anneannem” sözcüğü kaç heceden oluşmuştur?
“Atatürk” sözcüğü kaç heceden oluşmuştur?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi 4 hecelidir?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi iki hecelidir?
“bilgisayar” sözcüğü kaç heceden oluşur?
“televizyon” sözcüğü kaç heceden oluşur?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisinin hecesi daha fazladır?

 

       1.Sınıf Türkçe Hece Bilgisi Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Hece Bilgisi testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Hece Bilgisi konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Hece Bilgisi testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Hece Bilgisi testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Hece Bilgisi testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Hece Bilgisi testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Hece Bilgisi testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Hece Bilgisi testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Hece Bilgisi Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Hece Bilgisi testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Hece Bilgisi testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Hece Bilgisi test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Hece Bilgisi testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Hece Bilgisi Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Hece Bilgisi testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Hece Bilgisi testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Hece Bilgisi testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Hece Bilgisi testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Hece Bilgisi testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Hece Bilgisi testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Hece Bilgisi testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Hece Bilgisi testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Hece Bilgisi testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Hece Bilgisi testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Hece Bilgisi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Hece Bilgisi testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…