3. Sınıf Dokuzar Ritmik Sayma Test

27 Eylül 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Dokuzar Ritmik Sayma

Test Çöz

18’den başlayıp 9’ar 9’ar sayarken aşağıdakilerden hangisini söylemeyiz?
45’ten başlayıp 9’ar 9’ar sayarken aşağıdakilerden hangisini söylemeyiz?
63’ten başlayıp 9’ar 9’ar sayarken aşağıdakilerden hangisini söylemeyiz?
36’dan başlayıp 9’ar 9’ar sayarken aşağıdakilerden hangisini söylemeyiz?
81’den başlayıp geriye doğru 9’er 9’er sayarken aşağıdakilerden hangisini söylemeyiz?
63’ten başlayıp geriye doğru 9’er 9’er sayarken aşağıdakilerden hangisini söylemeyiz?
90’dan başlayıp geriye doğru 9’er 9’er sayarken aşağıdakilerden hangisini söylemeyiz?
72’den başlayıp geriye doğru 9’er 9’er sayarken aşağıdakilerden hangisini söylemeyiz?
Aşağıda verilen 9’ar sayma örüntülerinden hangisi yanlıştır?
Ya da Aşağıda verilen 9’ar sayma örüntülerinden hangisi yanlıştır?
Aşağıda verilen 9’ar geriye sayma örüntülerinden hangisi yanlıştır?
Veya Aşağıda verilen 9’ar geriye sayma örüntülerinden hangisi yanlıştır?
36’dan başlayıp ileriye doğru 9’ar sayarken 5. Sırada hangi sayıyı söyleriz? (36 sayısı dahil)
90’dan başlayıp ileriye doğru 9’ar sayarken 5. Sırada hangi sayıyı söyleriz? (90 sayısı dahil)
Aşağıda verilen 9’ar sayma örüntülerinden hangisi yanlıştır?

       3.Sınıf Dokuzar Ritmik Sayma Konu Testi Hakkında:

      Dokuzar Ritmik Sayma testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Dokuzar Ritmik Sayma testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Dokuzar Ritmik Sayma testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Dokuzar Ritmik Sayma testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Dokuzar Ritmik Sayma testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Dokuzar Ritmik Sayma testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Dokuzar Ritmik Sayma testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Dokuzar Ritmik Sayma testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Dokuzar Ritmik Sayma testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Dokuzar Ritmik Sayma testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Dokuzar Ritmik Sayma testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Dokuzar Ritmik Sayma Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Dokuzar Ritmik Sayma testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Dokuzar Ritmik Sayma testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Dokuzar Ritmik Sayma testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Dokuzar Ritmik Sayma testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Dokuzar Ritmik Sayma testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Dokuzar Ritmik Sayma testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Dokuzar Ritmik Sayma genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.