3. Sınıf Dünyanın Şeklini Öğrenelim Test

28 Eylül 2023 2 By testimiz.com

3.Sınıf Dünyanın Şeklini Öğrenelim

Test Çöz

Deniz kenarında bizden uzaklaşan geminin yavaş yavaş gözden kaybolması aşağıdakilerden hangisi ile ilgilidir?
Veya Dünya’nın şeklinin nasıl olduğunu anlamak için aşağıdakilerden hangisi yapılmıştır?
Dünya’nın bir noktasından hareket eden uçak hep aynı yönde giderek turunu tamamladığında harekete başladığı noktaya gelmesi bize neyi gösterir?
Bulunduğumuz yerden etrafımıza baktığımızda Dünya’nın şeklinin neye benzediğini bilememizin nedeni hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi Dünya’nın yuvarlak olduğunun bir kanıtıdır?
Dünya’nın şeklinin küreye benzediğinin en belirgin kanıtı aşağıdakilerden hangisidir?    
Dünya’nın şekli aşağıdaki cisimlerden hangisine daha çok benzer?
Ya da Dünya’yı aşağıdaki meyvelerden hangisine benzetemeyiz?
Dünya’nın şeklinin aşağıdakilerden hangisine benzetilmesi daha doğru olur?
Dünya’nın sahip olduğu geometrik şekle ne ad verilir?
Geçmişte yaşamış bazı insanlar Dünya’nın şeklinin küreye benzediğini ispatlamak için yolculuğa çıkmışlardır. Aşağıdakilerden hangisi bu kişilerden biridir?
Dünya’nın şeklinin küreye benzediği kanıtlayan ilk olay hangisidir?

       3.Sınıf Dünyanın Şeklini Öğrenelim Konu Testi Hakkında:

      Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Dünya’nın Şeklini Öğrenelim Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Dünya’nın Şeklini Öğrenelim testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Dünya’nın Şeklini Öğrenelim genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.