3.Sınıf Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler Test Çöz

2 Kasım 2021 0 Yazar: testimiz.com

3.Sınıf Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler

3.Sınıf Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler

TEBRİKLER.

3.Sınıf Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Eski insanların Dünya’nın şekli ile ilgili yanlış yargıda bulunmalarının temel nedeni nedir?
A
Yeterli teknolojik imkanlara sahip olmamaları.
B
Düşünmeden karar almaları.
C
Konuya ilgi duymamaları,
Soru 2
Dünya’nın çevresini dolanmak isterken Amerikan kıtasını bulan denizci hangisidir?
A
Ferdinand Macellan
B
Galileo Galile
C
Kristof Kolomb
Soru 3
Aşağıdaki uygarlıkların hangisi göre Dünya düz ve dikdörtgen biçimindedir. Gökyüzü Dünya’nın dört köşesindeki dört sütun üzerinde durmaktadır. Dünya’nın sınırlarının ötesinde geniş, başı sonu olmayan, sürekli akan bir akarsu vardır?
A
Eski Mısırlılar
B
Mayalar
C
Babiller
Soru 4
Eski insanlar Dünya’nın şeklini daha çok aşağıdaki cisimlerden hangisine benzetmişlerdir?
A
Küp
B
Küre
C
kare
Soru 5
Aşağıdaki uygarlıklardan hangisinin görüşüne göre Dünya, dört filin sırtında taşınan yarım küre şeklindedir. Bu filler de sonsuz bir okyanusta yüzen dev bir deniz kaplumbağasının üzerinde durmaktadır?
A
Eski Türkler
B
Eski Hintliler
C
Eski Mısırlılar
Soru 6
Eski dönemlerde insanlar Dünya’nın şeklini merak etmiş, bununla ilgili değişik görüşler öne sürmüşlerdir. Aşağıdakilerden hangisi bu görüşlerden birisi değildir?  
A
Dünya küp şeklindedir.
B
Dünya tepsi gibi düzdür.
C
Dünya top gibi yuvarlaktır.
Soru 7
Aşağıdaki bilim adamlarından hangisi Dünya’nın şekli ile ilgili bir düşünce belirtmemiştir?
A
Aristoteles (Aristo)
B
Thomas Alva Edison
C
Pythagoras (Pisagor)
Soru 8
Dünya’nın küre şeklinde yuvarlak olduğunu ilk olarak kanıtlayan denizci aşağıdakilerden hangisidir?
A
Galileo Galile
B
Magellan
C
Tales
Soru 9
Biruni, Galileo Galilei (Galileo Galile), Kepler gibi bilim adamları Dünya’nın şeklini hangisine benzetmişlerdir?
A
Küp
B
Küre
C
Kare
Soru 10
Eski insanların bir görüşüne göre Dünya kaplumbağanın üzerinde hangi hayvanlar tarafından taşınıyordu?
A
gergedan
B
öküz
C
fil
Soru 11
Eski insanlara göre Dünya hangi hayvanın boynuzları arasında bulunmaktaydı?
A
Koç
B
Öküz
C
Manda
Soru 12
Aşağıdaki bilim adamlarından hangisi dünyanın şeklini suda yüzen yarım küreye benzetmiştir?
A
Pythagoras (Pisagor)
B
Thales (Tales)
C
Aristoteles (Aristo)
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

      

       3.Sınıf Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler Konu Testi Hakkında:

      Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız. Böylelikle test sorularını ve seçeneklerini görebilirsiniz. Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler testi tekrar tekrar çözmek üzere düzenlenmiştir. Yani kalıcı öğrenmek için tekrar önemlidir. Her tekrarda Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler testinde soru ve cevapların yeri değişecektir. Böylelikle ezber yapmadan öğrenme ağlanmaktadır.

      Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler Konu Testinin Hazırlanışı:

      Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler konu testi özellikle sanal etkileşimli bir çalışmadır. Diğer bir deyişle online test çözme çalışmasıdır. Üstelik Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler kazanım testinde özellikle ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Çünkü Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler çalışma testi öğrenme hedeflidir. Bununla birlikte Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle sınıf içi uygulamalar Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler testinin başarısını artıracaktır. Online Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Bizimle görüş ve önerilerinizi paylaşınız.

testimiz.com

      Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

      Testlerimiz sürekli güncellenmekte ya da yenilenmektedir. İnteraktif Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekli olabilir. Ancak Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler çalışma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler testini özellikle tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler testini yenilediğinizde soru ve cevapların yerleri değişmektedir. Her seferinde Böylece her tekrarda aynı konuda başka bir test çözeceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur.

testimiz.com

      Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler Testi Genel Özellikleri:

      Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler testi genellikle çevrimiçi çözülür. Çünkü Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylece Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler testini çözerken atık oluşmaz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Dünya’nın Şekli ile İlgili Görüşler testinin kullanımı özel izne tabidir.