3.Sınıf Fen Bilimleri Gözlerimizle Görürüz Konu Testi

4 Kasım 2021 0 Yazar: testimiz.com

3.Sınıf Fen Bilimleri Gözlerimizle Görürüz

3.Sınıf Fen Bilimleri Gözlerimizle Görürüz

Başla

TEBRİKLER.

3.Sınıf Fen Bilimleri Gözlerimizle Görürüz

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

Etkileşimli Konu Anlatımı

       3.Sınıf Fen Bilimleri Gözlerimizle Görürüz Konu Testi Hakkında:

      İnteraktif Gözlerimizle Görürüz testini çözmek için Başla düğmesine basınız. Karşınıza testi çözmek için yeni bir sayfa çıkacaktır. Yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki sorulara geçebilirsiniz. Ancak Gözlerimizle Görürüz testi için liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçip çözebilirsiniz.       Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Gözlerimizle Görürüz test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Gözlerimizle Görürüz testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Aşağıdakilerden hangisi göreme duyumuzla ilgili değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi ile tüm renkleri ayırt edebilir, çevremizdeki varlıkları görebiliriz?
Ya da Aşağıdakilerden hangisini gözümüzle algılayamayız?
Vazonun ve içindeki çiçeklerin rengini, biçimini söyleyebilmek için hangi duyumuzu kullanırız?
-Kabartma yazıda harflerin ve sayıların yerine ……… engelliler için özel olarak hazırlanmış kabartma noktalar bulunur.- cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?
Aşağıdakilerden hangisi güneş ışığının zararlı etkisinden korumak için kullandığımız bir eşya değildir?
Göz sağlığımızı korumak için aşağıdakilerden hangisini yapmalıyız?
Göz sağlığımızı korumak için aşağıdakilerden hangisini yapmak doğru değildir?
Uzun süre televizyon izlemek ya da bilgisayar kullanmak gözleri yorar. Bunu önlemek için aşağıdakilerden hangisini yapmalıyız?
Yazıları okumakta ya da net görmekte zorlandığımızda aşağıdakilerden hangisini yapmak doğru olmaz?
Aşağıdakilerden hangisi göz hastalıklarının, görme bozukluklarının tanısını koyan ve tedavisini sağlayan kişidir?
Veya Aşağıdakilerden hangisi göz sağlığımızın bozulmasına neden olur?

      Gözlerimizle Görürüz Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Gözlerimizle Görürüz testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Gözlerimizle Görürüz çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Gözlerimizle Görürüz testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Gözlerimizle Görürüz testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Gözlerimizle Görürüz testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Gözlerimizle Görürüz testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Gözlerimizle Görürüz testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Gözlerimizle Görürüz testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Gözlerimizle Görürüz testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Gözlerimizle Görürüz testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Gözlerimizle Görürüz testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Gözlerimizle Görürüz testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Gözlerimizle Görürüz testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Gözlerimizle Görürüz testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Gözlerimizle Görürüz testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Gözlerimizle Görürüz testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Gözlerimizle Görürüz testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Gözlerimizle Görürüz testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Gözlerimizle Görürüz testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Gözlerimizle Görürüz testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Gözlerimizle Görürüz testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Gözlerimizle Görürüz testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…