3.Sınıf Hayat Bilgisi 2.Ünite Evimizde Hayat Test

2 Kasım 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf Hayat Bilgisi 2.Ünite Evimizde Hayat

Test Çöz

       3.Sınıf Hayat Bilgisi 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme Konu Testi Hakkında:

      İnteraktif 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testini çözmek için Başla düğmesine basınız. Karşınıza testi çözmek için yeni bir sayfa çıkacaktır. Yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki sorulara geçebilirsiniz. Ancak 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testi için liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçip çözebilirsiniz.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
-Her evin bir …………… mutlaka vardır. 

-Adresimizi bilmek ……………..bulmamızda bize yardımcı olur.

-Adresimizi bilmek acil………………bize yardımcı olur.

Yukarıdaki cümlelerde boş yerleri tamamlarsak hangi sözcük boşta kalır?

Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Aile büyüklerimizin çocukluğunu araştırırken hangi kaynaktan yararlanırız?
Ya da Aile büyüklerimizin çocukluğu ile kendi çocukluğumuz arasında aşağıdakilerden hangisi benzerlik gösterir?
Aile büyüklerimizin çocukluğunu araştırırken aşağıdakilerden hangisinden yararlanmayız?
Veya Aşağıdakilerden hangisi aile büyüklerimizin de oynadığı oyunlardan birisidir?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Günlük çalışma plânı aşağıdakilerden hangisini kazandırmaz?
1- Uyku saatleri 

2- Oyun oynama süresi

3- Telefonla görüşme zamanı

Yukarıdakilerden hangisi günlük çalışma planında bulunur?

Günlük plan yaparken ilk önce aşağıdakilerden hangisini yaparız?
Yaren okula gitmiş. Derste çok uykusu gelmiş, dikkatini toplayıp 

öğretmeninin dinleyememiş. Yaren’in ne yapması gerekirdi?

Yaren okula gitmiş. Derste çok uykusu gelmiş, dikkatini toplayıp 

öğretmeninin dinleyememiş. Yaren’in uykusuz olması aşağıdakilerden hangisini doğrudan etkilemez?

Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
Ancak Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
“Para biriktirirken ………………………………… olmayı öğreniriz. “ Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?
“Paramızı harcarken önceliğimiz ……………………………… karşılanması olmalıdır. “Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?

      2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle 2.Ünite Evimizde Hayat Değerlendirme testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…