3.Sınıf Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım Test

19 Kasım 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım

Test Çöz

      3.Sınıf Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım Test Hakkında:

      İnteraktif Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testini çözmek için Başla düğmesine basınız. Karşınıza testi çözmek için yeni bir sayfa çıkacaktır. Yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki sorulara geçebilirsiniz. Ancak Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testi için liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçip çözebilirsiniz.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Ailemizin tarihini araştırırken aşağıdakilerden hangisinden faydalanırız?
Aşağıdakilerden hangisi aile büyüklerimizin oynadığı oyunlardan birisi olamaz?
Zamanla aşağıdakilerden hangisi değişmez?
Ailesinin tarihini araştırmak isteyen Berat, en doğru bilgileri aşağıdaki kaynakların hangisinden edinebilir?
Aşağıdakilerden hangisi aile büyüklerimizin geçmişte kullandığı bilgi kaynaklarından birisi değildir?
Ailemizin tarihiyle ilgili araştırma yapıyordum. Aşağıdaki kaynaklardan hangisinden yararlanabiliriz?
Ezgi’nin dedesi : “İnsanlar gibi yerleşim birimlerinde de zamanla değişiklikler oldu. Doğduğum yerdeki evlerin yerine modern binalar yapıldı. Bu binalar hem çok katlı hem de teknolojik imkânları daha fazla.” diyor. Zamanla hangisinin değiştiğini anlatmıştır?
Babam: “Bizim zamanımızda evimizde elektrik yoktu. Gaz lambası ile aydınlanırdık. Şimdi, binalar çok katlı ve asansörlü yapılıyor. Elektrikle aydınlanıyor.” Buna göre aşağıdakilerden hangisinin değiştiği söylenemez?
Çocuklar, eğlenmek amacıyla oyun oynarlar. Oyun oynayıp eğlenirken aynı zamanda paylaşmayı, yardımlaşmayı, arkadaşlığı öğrenirler.” Aşağıdakilerden hangisi anne ve babamızın oynadığı oyunlardan birisi değildir?
Anneannem: “Erkekler çember çevirme oyunu oynarlardı. Biz de beştaş oyunu oynardık. Bu oyunlar, bugün oynanmaya oynanmaya unutuldu.” dedi. Buna göre aşağıdaki oyunlardan hangisini eski zamanlarda daha çok kızların oynadığı söylenebilir?
Büyük babam: “Teknolojinin gelişmesiyle bugünkü çocukların oynadıkları oyunlar ve yapmaktan hoşlandıkları işler değişti. Siz, bilgisayarda oyun oynuyorsunuz. Biz bez bebeklerle, tahtadan yapılmış arabalar ve oyuncaklarla oynardık.” dedi. Bu anlatıma göre aile büyüklerimiz oyuncaklarını nasıl elde ederlermiş?
Aşağıda verilen aile büyüklerimizin çocukluğu ile ilgili yaptığı anlatımlardan hangisi doğru değildir?

      Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…