3.Sınıf İyi ki Komşularımız Var Test

19 Kasım 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf İyi ki Komşularımız Var Test

Test Çöz

      3.Sınıf İyi ki Komşularımız Var Test Hakkında:

      İnteraktif İyi ki Komşularımız Var testini çözmek için Başla düğmesine basınız. Karşınıza testi çözmek için yeni bir sayfa çıkacaktır. Yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki sorulara geçebilirsiniz. Ancak İyi ki Komşularımız Var testi için liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçip çözebilirsiniz.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü İyi ki Komşularımız Var test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte İyi ki Komşularımız Var testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

-Ev alma, komşu al.- atasözü ile aşağıdakilerden hangisinin önemi belirtilmiştir? 
– Komşu komşunun külüne muhtaçtır.- atasözü ile aşağıdakilerden hangisi vurgulanmıştır?
Aynı apartmanda ve yakın binalarda oturan kişiler için aşağıdakilerden hangisini söyleyebiliriz?
Komşuluk ilişkileri ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
Komşuluk ilişkileri ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
Komşuların birbirlerine karşı birtakım hak ve görevleri vardır. Aşağıdakilerden hangisi bunlardan birisi değildir?
Aşağıdaki davranışlardan hangisi doğru değildir?
Aşağıdakilerden hangisi komşuluk ilişkilerinin topluma kazandırdığı yararlardan değildir?
Komşularımızla ilişkilerimiz ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdaki davranışlardan hangisi yanlıştır?
Ya da Aşağıdaki davranışlardan hangisi doğru değildir?
Aşağıdaki davranışlardan hangisi doğru değildir?

      İyi ki Komşularımız Var Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif İyi ki Komşularımız Var testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. İyi ki Komşularımız Var çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak İyi ki Komşularımız Var testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte İyi ki Komşularımız Var testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan İyi ki Komşularımız Var testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle İyi ki Komşularımız Var testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak İyi ki Komşularımız Var testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. İyi ki Komşularımız Var testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan İyi ki Komşularımız Var testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani İyi ki Komşularımız Var testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca İyi ki Komşularımız Var testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. İyi ki Komşularımız Var testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani İyi ki Komşularımız Var testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli İyi ki Komşularımız Var testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca İyi ki Komşularımız Var testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza İyi ki Komşularımız Var testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda İyi ki Komşularımız Var testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda İyi ki Komşularımız Var testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif İyi ki Komşularımız Var testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle İyi ki Komşularımız Var testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan İyi ki Komşularımız Var testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle İyi ki Komşularımız Var testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…