3.Sınıf Planlı Yaşarım Test

20 Kasım 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf Planlı Yaşarım Test

Test Çöz

      3.Sınıf Planlı Yaşarım Test Hakkında:

      İnteraktif Planlı Olmanın Faydaları testini çözmek için Başla düğmesine basınız. Karşınıza testi çözmek için yeni bir sayfa çıkacaktır. Yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki sorulara geçebilirsiniz. Ancak Planlı Olmanın Faydaları testi için liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçip çözebilirsiniz.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Planlı Olmanın Faydaları test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Planlı Olmanın Faydaları testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Aşağıda verilen, planlı olmanın kişisel yaşamımıza olumlu etkilerinden hangisi doğru değildir?
Aşağıdakilerden hangisi planlı yaşamanın faydalarından birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi planlı yaşamanın faydalarından birisi değildir?
Günlük çalışma plânı aşağıdakilerden hangisini kazandırmaz?
Aşağıdakilerden hangisi günlük çalışma planında bulunmaz?
Günlük plan yaparken ilk önce aşağıdakilerden hangisini yaparız?
Beren okula gitmiş. Derste çok uykusu gelmiş, dikkatini toplayıp öğretmeninin dinleyememiş. Beren’in ne yapması gerekirdi?
“ Düzenli çalışmak için günlük ve haftalık …….yapmalıyız.“ Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“ Günlük planlama yaparken işleri ……….. sırasına koymalıyız.“ Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“ Yemek, uyku ve ders çalışmayı düzenli yapmak ……….. olumlu etkiler.“ Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

      Planlı Olmanın Faydaları Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Planlı Olmanın Faydaları testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Planlı Olmanın Faydaları çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Planlı Olmanın Faydaları testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Planlı Olmanın Faydaları testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Planlı Olmanın Faydaları testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Planlı Olmanın Faydaları testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Planlı Olmanın Faydaları testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Planlı Olmanın Faydaları testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Planlı Olmanın Faydaları testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Planlı Olmanın Faydaları testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Planlı Olmanın Faydaları testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Planlı Olmanın Faydaları testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Planlı Olmanın Faydaları testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Planlı Olmanın Faydaları testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Planlı Olmanın Faydaları testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Planlı Olmanın Faydaları testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Planlı Olmanın Faydaları testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Planlı Olmanın Faydaları testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Planlı Olmanın Faydaları testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Planlı Olmanın Faydaları testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Planlı Olmanın Faydaları testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Planlı Olmanın Faydaları testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…