3.Sınıf Çarpma İşlemi Yapalım Testimiz

2 Ocak 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf Çarpma İşlemi Yapalım

 

3. Sınıf Matematik Çarpma İşlemi Yapalım Testi

TEBRİKLER.

3. Sınıf Matematik Çarpma İşlemi Yapalım Testi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
işleminin sonucu hangisidir?    
A
826
B
746
C
936
Soru 2
işleminin sonucu hangisidir?  
A
656
B
666
C
756
Soru 3
işleminin sonucu hangisidir?    
A
730
B
840
C
930
Soru 4
işleminin sonucu hangisidir?    
A
924
B
914
C
804
Soru 5
işleminin sonucu hangisidir?
A
762
B
672
C
572
Soru 6
işleminin sonucu hangisidir?    
A
768
B
858
C
748
Soru 7
işleminin sonucu hangisidir?    
A
672
B
272
C
952
Soru 8
işleminin sonucu hangisidir?    
A
403
B
330
C
430
Soru 9
işleminin sonucu hangisidir?  
A
115
B
95
C
105
Soru 10
işleminin sonucu hangisidir?    
A
450
B
900
C
890
Soru 11
işleminin sonucu hangisidir?  
A
745
B
875
C
785
Soru 12
işleminin sonucu hangisidir?    
A
420
B
470
C
240
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

       3.Sınıf Matematik Çarpma İşlemi Yapalım Konu Testi Hakkında:

      Not: Çarpma İşlemi Yapalım testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Çarpma İşlemi Yapalım test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Çarpma İşlemi Yapalım testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

1 işleminin sonucu hangisidir?          
2 işleminin sonucu hangisidir?          
3 işleminin sonucu hangisidir?          
4 işleminin sonucu hangisidir?          
5 işleminin sonucu hangisidir?          
6 işleminin sonucu hangisidir?          
             
             
             
             
             
   

      Çarpma İşlemi Yapalım Testi:

      Öncelikle Çarpma İşlemi Yapalım testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Çarpma İşlemi Yapalım çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Çarpma İşlemi Yapalım testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Çarpma İşlemi Yapalım çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Çarpma İşlemi Yapalım testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Çarpma İşlemi Yapalım testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Çarpma İşlemi Yapalım testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Çarpma İşlemi Yapalım testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Çarpma İşlemi Yapalım testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Çarpma İşlemi Yapalım testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Çarpma İşlemi Yapalım testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Çarpma İşlemi Yapalım testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Çarpma İşlemi Yapalım testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Çarpma İşlemi Yapalım testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Çarpma İşlemi Yapalım testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Çarpma İşlemi Yapalım testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Çarpma İşlemi Yapalım testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Çarpma İşlemi Yapalım testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Çarpma İşlemi Yapalım testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Çarpma İşlemi Yapalım testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Çarpma İşlemi Yapalım testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Çarpma İşlemi Yapalım testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…