3.Sınıf Çıkarma Problemleri Test

19 Kasım 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf Çıkarma Problemleri Test

Test Çöz

Bir okuldaki 836 öğrencinin 375 tanesi erkek olduğuna göre kaç tane kız öğrenci vardır?
Ceren’in 870 tane fındığı vardı, 391 tanesini yedi. Geriye kaç fındık kaldı?
Emirhan 540 sayfalık hikaye kitabının 283 sayfasını okudu. Geriye kaç sayfa kaldı?
Berat 450 sorunun 175 tanesini çözdü. Geriye kaç soru kaldı?
Berna 603 tane cevizin 284 tanesini yedi. Berna’nın kaç cevizi kaldı?
Görkem 800 sayfalık hikaye kitabının önce 252, sonra da 191 sayfasını okudu. Geriye kaç sayfa kaldı?
450 soruluk bir test kitabında 154 tane matematik ve 172 tane Türkçe sorusu vardır. Geriye kalan Hayat bilgisi sorusu olduğuna göre kaç tane hayat bilgisi sorusu vardır?
630 cevizin 145 tanesini Yasin, 252 tanesini de Deren yedi. Geriye kaç tane ceviz kaldı?
Bir kasadaki 510 portakalın önce 170 tanesi daha sonra da 125 tanesi satılıyor. Kasada kaç tane portakal kalmıştır?
Bir dalda duran 740 kuşun önce 270, sonra da 184’ü uçtu. Dalda kaç kuş kalmıştır?
190 eksiği 365 olan sayının tamamı kaçtır?  
Hangi sayının 365 eksiği 256 olur?

       3.Sınıf Çıkarma Problemleri Testi Hakkında:

      Çıkarma Problemleri testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Çıkarma Problemleri testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Çıkarma Problemleri testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Çıkarma Problemleri testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Çıkarma Problemleri testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Çıkarma Problemleri testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Çıkarma Problemleri testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Çıkarma Problemleri testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Çıkarma Problemleri testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Çıkarma Problemleri testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Çıkarma Problemleri testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Çıkarma Problemleri Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Çıkarma Problemleri testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Çıkarma Problemleri testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Çıkarma Problemleri testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Çıkarma Problemleri testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Çıkarma Problemleri testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Çıkarma Problemleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Çıkarma Problemleri genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.