3.Sınıf Önem Belirten İfadeler Test

6 Haziran 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Önem Belirten İfadeler Test

Test Çöz

       3.Sınıf Türkçe Önem Belirten İfadeler Konu Testi Hakkında:

      Not: Önem Belirten İfadeler testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Önem Belirten İfadeler test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Önem Belirten İfadeler testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

“Çita  …………..koşan hayvandır.” cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelemez?
“Kitaplıklardaki kitaplardan yararlanmak için istediğimizin …………adını bilmeliyiz. Görevliye kitabın adını söyleyerek alıp alamayacağımızı sormalıyız.”

 

Yukarıdaki anlatımda boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

“Sınıfımızın ……………..kitap okuyan öğrencisi Ali’dir. Çünkü haftada iki kitap okuyor.” cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?
“Bazı böcekler, mutfağımızda, banyomuzda dolaşabilir. ……………..yiyeceklerimizin üzerinde gezebilirler.” cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde önem belirten ifade yoktur?
“Temiz havanın insan sağlığındaki önemi ……………..suyun önemi kadardır. Bu yüzden sık sık açık havada dolaşmalıyız.”

 

Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

“Okulumuzun en iyi özelliği …………….” cümlesi aşağıdakilerden hangisi ile tamamlanır?
Aşağıdaki cümlelerden hangisi “daha kötüsü” ifadesiyle tamamlanabilir?
“Mutlu olmanın …………………….kuralı insanları sevmektir.” cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?
“Havuç yemek ……………..gözlerin sağlıklı olmasına yardımcı olur.” cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?
-Çocuklar günde ……………….. on saat uyumalıdır.- cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdaki önem belirten ifadelerden hangisi yazılmalıdır?
-Bugüne kadar okuduklarımın ……………….. Kırmızı Bisiklet adlı çocuk romanıdır.- cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdaki önem belirten ifadelerden hangisi yazılmalıdır?

      Önem Belirten İfadeler Testi:

      Öncelikle Önem Belirten İfadeler testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Önem Belirten İfadeler çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Önem Belirten İfadeler testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Önem Belirten İfadeler çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Önem Belirten İfadeler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Önem Belirten İfadeler testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Önem Belirten İfadeler testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Önem Belirten İfadeler testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Önem Belirten İfadeler testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Önem Belirten İfadeler testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Önem Belirten İfadeler testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Önem Belirten İfadeler testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Önem Belirten İfadeler testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Önem Belirten İfadeler testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Önem Belirten İfadeler testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Önem Belirten İfadeler testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Önem Belirten İfadeler testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Önem Belirten İfadeler testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Önem Belirten İfadeler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Önem Belirten İfadeler testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Önem Belirten İfadeler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Önem Belirten İfadeler testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…