4.Sınıf 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar Test

10 Eylül 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar

Test Çöz

İndir

 

Aşağıdaki seçeneklerden hangisi 8704 sayısının okunuşudur?
Ya da Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
“Üç yüz bin üç” sayısının rakamlarla yazılışı aşağıdakilerden hangisidir?
“72 516” sayısının okunuşu aşağıdakilerden hangisidir?
“54 087” sayısının binler basamağındaki rakamın basa­mak değeri ile onlar basamağındaki rakamın basamak değeri ara­sındaki fark kaçtır?
“608 302” sayısının okunuşu aşağıdakilerden hangisidir?
“600 012” sayısının okunuşu aşağıdakilerden hangisidir?
“Yüz bin on bir” sayısının rakamla yazılışı aşağıdakilerden hangisidir?
“6418 – 30 514 – 909 – 348 504”aşağıdakilerden hangisi yandaki sayılardan birinin okunuşu değildir?
Birler bölüğü: 32 ve binler bölüğü: 57 olan sayı aşağıdakilerden hangisidir?
Binler bölüğü: 208 ve birler bölüğü: 3 olan sayı aşağıdakilerden hangisidir?

       4.Sınıf 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar Konu Testi Hakkında:

4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayılar genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.