4.Sınıf Din Kültürü 1.Dönem 2.Değerlendirme Test

29 Aralık 2022 0 By testimiz.com

4.Sınıf Din Kültürü 1.Dönem 2.Değerlendirme

Test Çöz

İndir

      4.Sınıf Din Kültürü 1.Dönem 2.Değerlendirme Hakkında:

      Not: 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

Bu metin özellikle 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bunun yanında 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testi soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      İnteraktif 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme Testi Soruları:

Aşağıda verilenlerden hangisi besmelenin söyleneceği durumlardan birisi değildir?    
Veya Aşağıda verilenlerden hangisi Allah (c.c.) tarafından İlahi Kitapların insanlara gönderiliş amaçlarından birisi değildir ?  
Aşağıdaki davranışlardan hangisi bize sevap kazandırmaz? 
Yada Aşağıdakilerden hangisi Kur’an-ı Kerim’in en uzun suresidir?  
Aşağıdakilerden hangisi Kuran-ı Kerim’de bulunan sure ve ayetlerin sayısını verir?    
Ancak Aşağıda verilenlerden hangisi –Bismillâhirrahmânirrahim’in- anlamıdır? 
Dinimizin gereği olarak doğru ve güzel olanı yaparsak aşağıdakilerden hangisini kazanırız?  
Hz. Muhammed’e (s.a.v.) gönderilen son ve hak din seçeneklerden hangisidir?  
Bir işe başlarken niçin besmele çekeriz?     
Hangi eşleştirme yanlıştır?
Aşağıdaki meleklerden hangisi Allah ile peygamberleri arasında elçilik görevi yapar. Bütün peygamberlere Allah’ın vahyini getirmiştir?
Ya da Aşağıdaki meleklerden hangisi görevi ölüm sırasında canlıların ruhunu almak olduğu için “ölüm meleği” adıyla anılmıştır?
Aşağıdakilerden hangisi insanın sağında ve solunda bulunan günah ve sevapları yazan iki melektir?
Veya Aşağıdaki meleklerden hangisi dünya ve dünya dışı bir takım fizik olayların, yağmur, rüzgâr ve ekinlerin bitmesi gibi oluşumların meydana gelmesinde görevli bir melektir?
Aşağıdaki meleklerden hangisi kıyametin kopması ve yeniden diriliş için olmak üzere iki defa sûra üfürmekle görevlidir?
Ancak Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdakilerden hangisi sevap olan davranışlara örnektir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi ilk insan ve ilk peygamberdir?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Kur’an-ı Kerim’in her bir cümlesine ne ad verilir?

       Etkileşimli 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme Testi Hakkında:

İnteraktif 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testi ilk olarak eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Aynı zamanda 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testi hazırlanırken özellikle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Testimiz 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testi genellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Son olarak 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır.

testimiz.com

       Online 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme Testi Soru Yapısı:

Etkileşimli 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme soruları genellikle 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testleri sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Bunun yanında 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Ancak 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testi için her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      Çevrim İçi 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme Test Çalışması Hakkında:

İnteraktif 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme test çalışması özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testinde soru veya seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur.

      İnteraktif 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme Konu Testi Değerlendirme:

Etkileşimli 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

       Sanal Etkileşimli 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme Testi Telif Hakkı:

İnteraktif 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle 4.Sınıf Din Kültürü 1. Dönem 2. Değerlendirme testini kullanmak için izin almanız gerekmektedir. Başarılar…