4.Sınıf Dünya Farklılıklarla Güzeldir Test

10 Mayıs 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf Dünya Farklılıklarla Güzeldir Test

Test Çöz

      4.Sınıf Dünya Farklılıklarla Güzeldir Test Hakkında:

      Not: Dünya Farklılıklarla Güzeldir testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Dünya Farklılıklarla Güzeldir test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Dünya Farklılıklarla Güzeldir testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

Ülkelere özgü kültür ögeleri içinde geleneksel kıyafetlerin ayrı bir yeri vardır. Aşağıdaki giysilerden hangisi Japonlara aittir?
Dilleri, bayrakları, geleneksel kıyafetleri, dinî inançları, bayramları, yemekleri, müzikleri, dansları, düğün ve cenaze törenleriyle diğer ülkelerden ayrılırlar. Aşağıdaki ülkelerden hangisi ile kültürel bir benzerliğimiz en azdır?
İglo adı verilen buzdan evler hangi kültürün bir unsurudur?
Ülkeler arasındaki farklılıklardan biri de mutfak kültürüdür. Mutfakta kullanılan araç gereçlerden yemek pişirme yöntemlerine, yemeğin nerede yendiğinden sofradaki hareketlere kadar pek çok şey mutfak kültürünü oluşturur. Waribashi adı verilen ve iki çubuktan oluşan mutfak aleti daha çok hangi ülkede kullanılır?
Ojigi adı verilen öne eğilerek saygı göstererek selamlama şekli hangi kültüre aittir?
Çin’de geleneksel olarak en çok tüketilen besin maddesi ve yemek hangisidir?
Sushi adı verilen balık yemeği hangi kültüre aittir? 
Aşağıdaki ülkelerin hangisinde selamlaşırken avuç içlerini birleştirir ve başparmaklarını çenelerine doğru yaklaştırırlar. Bu arada diğer parmak uçları alınlarına değecek şekilde başlarını öne doğru eğerler?
Genellikle kısa boylu, beyaz tenli ve çekik gözlü olarak niteleyeceğimiz millet hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi genellikle siyah tenli olur?
Aşağıdakilerden hangisi farklı kültürlere saygı gösterilmediğinde ortaya çıkabilecek sonuçlardan biri olabilir?
Dünya üzerinde her ülkenin farklı kültürleri ve yaşayış biçimleri vardır. Bir ülkedeki dil, gelenekler, yaşam biçimleri, dinî inanışlar, beslenme şekilleri, giysiler o ülkenin kültürünü oluşturan unsurlardandır. Kültürel farklılıklar topluma renk katar, zenginleştirir. Yukarıdaki anlatımda aşağıdakilerden hangisi vurgulanmıştır?

      Dünya Farklılıklarla Güzeldir Testi:

      Öncelikle Dünya Farklılıklarla Güzeldir testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Dünya Farklılıklarla Güzeldir çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Dünya Farklılıklarla Güzeldir testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Dünya Farklılıklarla Güzeldir çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Dünya Farklılıklarla Güzeldir testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Dünya Farklılıklarla Güzeldir testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Dünya Farklılıklarla Güzeldir testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Dünya Farklılıklarla Güzeldir testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Dünya Farklılıklarla Güzeldir testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Dünya Farklılıklarla Güzeldir testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Dünya Farklılıklarla Güzeldir testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Dünya Farklılıklarla Güzeldir testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Dünya Farklılıklarla Güzeldir testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Dünya Farklılıklarla Güzeldir testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Dünya Farklılıklarla Güzeldir testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Dünya Farklılıklarla Güzeldir testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Dünya Farklılıklarla Güzeldir testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Dünya Farklılıklarla Güzeldir testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Dünya Farklılıklarla Güzeldir testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Dünya Farklılıklarla Güzeldir testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Dünya Farklılıklarla Güzeldir testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Dünya Farklılıklarla Güzeldir testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…