4.Sınıf Besin İçerikleri ve Görevleri Konu Testi

18 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Besin İçerikleri ve Görevleri

 

4.Sınıf Fen Bilimleri Besin İçerikleri ve Görevleri

Başla

TEBRİKLER.

4.Sınıf Fen Bilimleri Besin İçerikleri ve Görevleri

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

Etkileşimli Konu Anlatımı

 

       4.Sınıf Besin İçerikleri ve Görevleri Konu Testi Hakkında:

       Not: Besin İçerikleri ve Görevleri testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.
       Bu metin özellikle Besin İçerikleri ve Görevleri çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bunun yanında Besin İçerikleri ve Görevleri testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Fakat Besin İçerikleri ve Görevleri testi soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      İnteraktif Besin İçerikleri ve Görevleri Testi Soruları:

Aşağıdaki besin içeriklerinden hangisinin öncelikli görevi vücudumuza enerji vermektir?
Veya Aşağıda verilen besin içeriklerinden hangisinin öncelikli görevi vücudumuzdaki yapım ve onarımdır?
Aşağıdaki besin içeriklerinden hangisi yaşamımızı devam ettirebilmek için ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi sağlar?  
Ya da Aşağıdaki besin içeriklerinden hangisi büyümeyi ve gelişmeyi sağlar?
Makarna, ekmek, pirinç, bulgur gibi tahıl ürünleri ile patates, meyve ve balda hangi besin içeriği daha çok bulunur?
Et, süt, yumurta, balık gibi hayvansal besinlerde; nohut, mercimek, fasulye gibi bitkisel besinlerde bol miktarda hangi besin içeriği bulunurlar?
Vücudumuzdaki enerji ihtiyacının, karbonhidratlardan karşılanamadığı durumlarda enerji ihtiyacımızı gidermek üzere hangisi kullanılır?
Aşağıdaki besin içeriklerinden hangisi ayçiçeği, fındık, ceviz, kabak çekirdeği, zeytin gibi bitkisel besinler ile balık, tereyağı vb. hayvansal besinlerde bol miktarda bulunurlar?
Veya Aşağıdaki besin içeriklerinden hangisi vücudumuzun büyüyüp gelişmesinde, sağlıklı kalmasında rol oynar?  
Besin olarak tükettiğimiz sebze ve meyvelerde bol miktarda besin içeriği bulunur?  
Ya da Aşağıdakilerden hangisi karbonhidratlarla ilgili değildir?
Aşağıdakilerden hangisi proteinlerin özelliklerinden birisidir?

       Etkileşimli Besin İçerikleri ve Görevleri Testi Hakkında:

İnteraktif Besin İçerikleri ve Görevleri testi ilk olarak eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Aynı zamanda Besin İçerikleri ve Görevleri çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Besin İçerikleri ve Görevleri testi hazırlanırken özellikle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Testimiz Besin İçerikleri ve Görevleri testi genellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Besin İçerikleri ve Görevleri çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Son olarak Besin İçerikleri ve Görevleri testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır.

testimiz.com

       Online Besin İçerikleri ve Görevleri Testi Soru Yapısı:

Etkileşimli Besin İçerikleri ve Görevleri soruları genellikle 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Besin İçerikleri ve Görevleri testleri sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Bunun yanında 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Ancak Besin İçerikleri ve Görevleri testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Besin İçerikleri ve Görevleri testi için her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      Çevrim İçi Besin İçerikleri ve Görevleri Test Çalışması Hakkında:

İnteraktif Besin İçerikleri ve Görevleri test çalışması özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Besin İçerikleri ve Görevleri testinde soru veya seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Besin İçerikleri ve Görevleri testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur.

      İnteraktif Besin İçerikleri ve Görevleri Konu Testi Değerlendirme:

Etkileşimli Besin İçerikleri ve Görevleri testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Besin İçerikleri ve Görevleri testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Besin İçerikleri ve Görevleri testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Besin İçerikleri ve Görevleri testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Besin İçerikleri ve Görevleri testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

       Sanal Etkileşimli Besin İçerikleri ve Görevleri Testi Telif Hakkı:

       İnteraktif Besin İçerikleri ve Görevleri testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Besin İçerikleri ve Görevleri testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Besin İçerikleri ve Görevleri testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Besin İçerikleri ve Görevleri testini kullanmak için izin almanız gerekmektedir. Başarılar…