4.Sınıf Matematik Kare ve Dikdörtgenin Alanı Testi Pdf İndir

24 Mayıs 2021 0 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Matematik Kare ve Dikdörtgenin Alanı Testi

Tıkla Çöz

       4.Sınıf Matematik Kare ve Dikdörtgenin Alanı Testi Tanıtım:

       4.Sınıf Matematik Kare ve Dikdörtgenin Alanı testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.

       Bu yazı kısacası Kare ve Dikdörtgenin Alanı çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Kare ve Dikdörtgenin Alanı testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Kare ve Dikdörtgenin Alanı testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       PDF Kare ve Dikdörtgenin Alanı Testi Cevap Anahtarı:

CEVAP ANAHTARI
1. D
2. C
3. B
4. A
5. D
6. D
7. C
8. C
9. B
10. B
11. A
12. A

       Kare ve Dikdörtgenin Alanı Testi Kaynak Bilgisi:

       PDFKare ve Dikdörtgenin Alanı testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Kare ve Dikdörtgenin Alanı testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Kare ve Dikdörtgenin Alanı testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Kare ve Dikdörtgenin Alanı testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

 

testimiz.com

 

       PDF Kare ve Dikdörtgenin Alanı Testi Yapısal Özellikleri:

       PDF Kare ve Dikdörtgenin Alanı testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Kare ve Dikdörtgenin Alanı testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

 

       Kare ve Dikdörtgenin Alanı Test Çalışması Hakkında:

       PDF Kare ve Dikdörtgenin Alanı test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Kare ve Dikdörtgenin Alanı testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Kare ve Dikdörtgenin Alanı testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

 

       Cevaplı Kare ve Dikdörtgenin Alanı Testi Değerlendirme:

       PDF Kare ve Dikdörtgenin Alanı testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Kare ve Dikdörtgenin Alanı testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

 

       PDF Kare ve Dikdörtgenin Alanı Testi Telif Hakkı:

       Kare ve Dikdörtgenin Alanı testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Kare ve Dikdörtgenin Alanı testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Kare ve Dikdörtgenin Alanı testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…