4.Sınıf Yaşadığım Yer Testi Cevaplı Pdf İndir

28 Ekim 2020 0 Yazar: testimiz.com

Yaşadığım Yer Testi

TIKLA ÇÖZ

        4.Sınıf Yaşadığım Yer Testi Tanıtım:

        4.Sınıf Yaşadığım Yer testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.

       Bu yazı kısacası Yaşadığım Yer çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Yaşadığım Yer testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Yaşadığım Yer testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       PDF Yaşadığım Yer Testi Cevap Anahtarı:

CEVAP ANAHTARI

 1. A
 2. C
 3. D
 4. D
 5. A
 6. B
 7. D
 8. C
 9. B
 10. B
 11. D
 12. A

 

 

       Yaşadığım Yer Testi Kaynak Bilgisi:

       PDFYaşadığım Yer testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Yaşadığım Yer testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Yaşadığım Yer testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Yaşadığım Yer testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

 

testimiz.com

 

       PDF Yaşadığım Yer Testi Yapısal Özellikleri:

       PDF Yaşadığım Yer testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Yaşadığım Yer testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

 

       Yaşadığım Yer Test Çalışması Hakkında:

       PDF Yaşadığım Yer test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Yaşadığım Yer testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Yaşadığım Yer testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

 

       Cevaplı Yaşadığım Yer Testi Değerlendirme:

       PDF Yaşadığım Yer testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Yaşadığım Yer testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

 

       PDF Yaşadığım Yer Testi Telif Hakkı:

       Yaşadığım Yer testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Yaşadığım Yer testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Yaşadığım Yer testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…