4.Sınıf Türkçe Gerçek ve Mecaz Anlam Konu Testi

17 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Türkçe Gerçek ve Mecaz Anlam

4.Sınıf Gerçek ve Mecaz Anlam

Başla

TEBRİKLER.

4.Sınıf Gerçek ve Mecaz Anlam

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

       4.Sınıf Türkçe Gerçek ve Mecaz Anlam Konu Testi Hakkında:

      İnteraktif Gerçek ve Mecaz Anlam testini çözmek için Başla düğmesine basınız. Karşınıza testi çözmek için yeni bir sayfa çıkacaktır. Yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki sorulara geçebilirsiniz. Ancak Gerçek ve Mecaz Anlam testi için liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçip çözebilirsiniz.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Gerçek ve Mecaz Anlam test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Gerçek ve Mecaz Anlam testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

“Acı” sözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisinde gerçek anlamıyla kullanılmıştır?
“Boş” sözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamıyla kullanılmıştır?
“Sıcak” sözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamıyla kullanılmıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamlı bir sözcük kullanılmıştır?
Ya da Aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamlı bir sözcük kullanılmamıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamlı bir sözcük kullanılmıştır?
Veya Aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamlı bir sözcük kullanılmamıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamlı bir sözcük kullanılmamıştır?
Ya da Aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamlı bir sözcük kullanılmıştır?
“Öğretmenimin gözüne girmek için elimden geleni yapıyorum.” Cümlesinde hangi sözcük mecaz anlam katmıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde “görmek” sözcüğü “sahne almak, geçirmek” anlamında kullanılmıştır?
Veya Aşağıdaki cümlelerin hangisinde “açık” sözcüğü “kolay anlaşılır olan” anlamında kullanılmıştır?

      Gerçek ve Mecaz Anlam Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Gerçek ve Mecaz Anlam testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Gerçek ve Mecaz Anlam çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Gerçek ve Mecaz Anlam testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Gerçek ve Mecaz Anlam testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Gerçek ve Mecaz Anlam testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Gerçek ve Mecaz Anlam testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Gerçek ve Mecaz Anlam testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Gerçek ve Mecaz Anlam testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Gerçek ve Mecaz Anlam testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Gerçek ve Mecaz Anlam testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Gerçek ve Mecaz Anlam testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Gerçek ve Mecaz Anlam testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Gerçek ve Mecaz Anlam testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Gerçek ve Mecaz Anlam testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Gerçek ve Mecaz Anlam testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Gerçek ve Mecaz Anlam testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Gerçek ve Mecaz Anlam testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Gerçek ve Mecaz Anlam testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Gerçek ve Mecaz Anlam testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Gerçek ve Mecaz Anlam testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Gerçek ve Mecaz Anlam testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Gerçek ve Mecaz Anlam testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…