5.Sınıf Fen Bilimleri 3.Ünite Değerlendirme Testi Cevaplı Pdf İndir

25 Ekim 2020 0 By testimiz.com

5.Sınıf Fen Bilimleri 3.Ünite Değerlendirme Testi

TIKLA ÇÖZ

        5.Sınıf Fen Bilimleri 3.Ünite Değerlendirme Testi Tanıtım:

        5.Sınıf Fen Bilimleri 3.Ünite Değerlendirme testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.        Bu yazı kısacası 3.Ünite Değerlendirme çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan 3.Ünite Değerlendirme testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak 3.Ünite Değerlendirme testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       PDF 3.Ünite Değerlendirme Testi Cevap Anahtarı:

CEVAP ANAHTARI

 1. C
 2. B
 3. D
 4. A
 5. C
 6. B
 7. C
 8. D
 9. C

10.B

 1. C
 2. C
 3. A
 4. B
 5. B
 6. C
 7. C
 8. B
 9. B
 10. A

       3.Ünite Değerlendirme Testi Kaynak Bilgisi:

PDF3.Ünite Değerlendirme testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle 3.Ünite Değerlendirme testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF 3.Ünite Değerlendirme testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan 3.Ünite Değerlendirme testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.  

testimiz.com

       PDF 3.Ünite Değerlendirme Testi Yapısal Özellikleri:

PDF 3.Ünite Değerlendirme testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle 3.Ünite Değerlendirme testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

       3.Ünite Değerlendirme Test Çalışması Hakkında:

PDF 3.Ünite Değerlendirme test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle 3.Ünite Değerlendirme testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden 3.Ünite Değerlendirme testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı 3.Ünite Değerlendirme Testi Değerlendirme:

PDF 3.Ünite Değerlendirme testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda 3.Ünite Değerlendirme testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.  

testimiz.com.tr

       PDF 3.Ünite Değerlendirme Testi Telif Hakkı:

3.Ünite Değerlendirme testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece 3.Ünite Değerlendirme testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle 3.Ünite Değerlendirme testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…