5. Sınıf Toplama İşlemi Test

16 Eylül 2023 1 By testimiz.com

5. Sınıf Toplama İşlemi

Test Çöz

İndir

 

Aralarında 10 fark olan iki sayının toplamı 80 olduğuna göre , büyük sayı kaçtır?
Bir araç 9876 km yol gittikten sonra 124 km daha giderse toplam kaç km yol gitmiş olur?
Toplamları 500 olan 4 sayıdan 3 ‘ü 20 artırılır, 1 ‘i 8 azaltılırsa yeni toplam ne kadar değişir?
Bir çiftlikte 20 horoz , 8 inek, 4 koyun vardır. Bunların ayak sayıları toplamı kaçtır?
9567 sayısına hangi sayı eklenirse 5 basamaklı en küçük sayı elde edilir?
İki terimli bir toplama işleminde; birinci terime 245 ekler, ikinci terimden 85  çıkarırsak toplamın sonucu nasıl etkilenir?
Bir toplama işleminde birinci toplanan 7000’dir. İkinci toplanan birinci toplananın yarısından 200 fazla olduğuna göre toplam kaçtır?
Dört basamaklı, üç basamaklı ve iki basamaklı en küçük doğal sayıların toplamı kaçtır?
5 basamaklı en büyük sayıya kaç eklenirse 6 basamaklı en küçük sayı olur?
30 000 + A = 100 000 işleminde ” A” yerine  kaç yazılmalıdır ?
4914 + 8685= ? İşleminin sonucu kaçtır?
4698 fazlası 6192 olan sayı kaçtır?
6  basamaklı en küçük  sayıya kaç eklenirse 7  basamaklı en küçük sayı olur?
325+ 64 + ?= 512  işleminde ” ? ” işareti yerine kaç yazılmalıdır?
Dört basamaklı, üç basamaklı ve iki basamaklı en büyük  doğal sayıların toplamı kaçtır?

       5. Sınıf Matematik Toplama İşlemi Konu Testi Hakkında:

Toplama İşlemi testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Toplama İşlemi testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Toplama İşlemi testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Toplama İşlemi testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

Toplama İşlemi testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Toplama İşlemi testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Toplama İşlemi testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Toplama İşlemi testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Toplama İşlemi testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Toplama İşlemi testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Toplama İşlemi testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Toplama İşlemi Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Toplama İşlemi testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Toplama İşlemi testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Toplama İşlemi testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Toplama İşlemi testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

Toplama İşlemi testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Toplama İşlemi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Toplama İşlemi genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.