5.Sınıf Sosyal Bilgiler Etkin Vatandaşlık Konu Testi

28 Mayıs 2021 0 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Etkin Vatandaşlık Konu Testi

5.Sınıf Etkin Vatandaşlık

Başla

TEBRİKLER.

5.Sınıf Etkin Vatandaşlık

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
Son
Geri dön

      5.Sınıf Sosyal Bilgiler Etkin Vatandaşlık Konu Testi Hakkında:

      Not: Etkin Vatandaşlık testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Etkin Vatandaşlık test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Etkin Vatandaşlık testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

Ülkemizde eğitim ve öğretim işlerini yönetmek, düzenlemek ve denetlemekle görevli yönetim birimi hangisidir?
Hastaneye gitmek, tedavi olmak hangi hakkımızı kullanmaktır?
Aşağıda verilenlerden hangisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığının görevlerinden biri değildir?
Emniyet Genel Müdürlüğü hangi hizmeti vermekle görevlidir?  
Sivil toplum kuruluşları ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?  
Aşağıdakilerden hangisi kaymakamın görevlerinden birisi değildir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi eğitim kurumu değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi köy ve mahallenin yönetiminden sorumludur?
Veya Aşağıdakilerden hangisi eğitim ihtiyacımızı karşılayan sivil toplum kuruluşlarından biridir?
Aşağıdakilerden hangisi merkezi yönetimin başkent teşkilatında yer almaz?
Ancak Aşağıdakilerden hangisi atama ile görev alır?
Hiçbir baskı olmadan kişinin istediğini düşünmesi aşağıdaki özgürlüklerden hangisi ile doğrudan ilişkilidir?
Aşağıda verilenlerden hangisi çocuk haklarından birisi değildir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi katılım hakkıyla ilgili değildir?
Bayrağımızı aşağıdakilerden hangisine asmayız?

      Etkin Vatandaşlık Testi:

      Öncelikle Etkin Vatandaşlık testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Etkin Vatandaşlık çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Etkin Vatandaşlık testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Etkin Vatandaşlık çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Etkin Vatandaşlık testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Etkin Vatandaşlık testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Etkin Vatandaşlık testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Etkin Vatandaşlık testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Etkin Vatandaşlık testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Etkin Vatandaşlık testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Etkin Vatandaşlık testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Etkin Vatandaşlık testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Etkin Vatandaşlık testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Etkin Vatandaşlık testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Etkin Vatandaşlık testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Etkin Vatandaşlık testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Etkin Vatandaşlık testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Etkin Vatandaşlık testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Etkin Vatandaşlık testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Etkin Vatandaşlık testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Etkin Vatandaşlık testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Etkin Vatandaşlık testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…