5.Sınıf Yeryüzü Şekilleri Testi Cevaplı Pdf İndir

8 Aralık 2021 0 By testimiz.com

5.Sınıf Yeryüzü Şekilleri Testi

TIKLA ÇÖZ

İNDİR

        5.Sınıf Sosyal Bilgiler Yeryüzü Şekilleri Testi Tanıtım:

        5.Sınıf Sosyal Bilgiler Yeryüzü Şekilleri testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.

       Bu yazı kısacası Yeryüzü Şekilleri çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Yeryüzü Şekilleri testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Yeryüzü Şekilleri testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       PDF Yeryüzü Şekilleri Testi Cevap Anahtarı:

CEVAP ANAHTARI
1. C
2. A
3. C
4. B
5. A
6. B
7. B
8. B
9. B
10. C
11. A
12. D

       Yeryüzü Şekilleri Testi Kaynak Bilgisi:

       PDFYeryüzü Şekilleri testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Yeryüzü Şekilleri testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Yeryüzü Şekilleri testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Yeryüzü Şekilleri testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

testimiz.com

       PDF Yeryüzü Şekilleri Testi Yapısal Özellikleri:

       PDF Yeryüzü Şekilleri testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Yeryüzü Şekilleri testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

       Yeryüzü Şekilleri Test Çalışması Hakkında:

       PDF Yeryüzü Şekilleri test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Yeryüzü Şekilleri testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Yeryüzü Şekilleri testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı Yeryüzü Şekilleri Testi Değerlendirme:

       PDF Yeryüzü Şekilleri testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Yeryüzü Şekilleri testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

testimiz.com.tr

       PDF Yeryüzü Şekilleri Testi Telif Hakkı:

       Yeryüzü Şekilleri testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Yeryüzü Şekilleri testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Yeryüzü Şekilleri testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…