5. Sınıf Atasözleri ve Deyimler Test

17 Eylül 2023 4 By testimiz.com

5. Sınıf Atasözleri ve Deyimler Test

Test Çöz

 

      5. Sınıf Atasözleri ve Deyimler Test Hakkında:

      Not: Atasözleri ve Deyimler testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Atasözleri ve Deyimler test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Atasözleri ve Deyimler testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

           Atasözleri ve Deyimler Testi:

      Öncelikle Atasözleri ve Deyimler testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Atasözleri ve Deyimler çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Atasözleri ve Deyimler testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Atasözleri ve Deyimler çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Atasözleri ve Deyimler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Atasözleri ve Deyimler testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Atasözleri ve Deyimler testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Atasözleri ve Deyimler testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Atasözleri ve Deyimler testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Atasözleri ve Deyimler testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Atasözleri ve Deyimler testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Atasözleri ve Deyimler testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Atasözleri ve Deyimler testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Atasözleri ve Deyimler testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Atasözleri ve Deyimler testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Atasözleri ve Deyimler testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Atasözleri ve Deyimler testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Atasözleri ve Deyimler testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Atasözleri ve Deyimler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Atasözleri ve Deyimler testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Atasözleri ve Deyimler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Atasözleri ve Deyimler testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…