5.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Kazanım Testi

7 Ekim 2021 9 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Kazanım Testi

 

Sözcükte Anlam

Başla

TEBRİKLER.

Sözcükte Anlam

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
Son
Geri dön

Zıt (Karşıt) Anlamlı Sözcükler Etkileşimli Çalışma

 

       5.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Kazanım Testi Hakkında:

       Sözcükte Anlam uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

        1. 5.Sınıf Sözcükte Anlam Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Sözcükte Anlam konu testi İnteraktif etkileşimli bir çalışmadır. Sözcükte Anlam testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Sözcükte Anlam testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Sözcükte Anlam testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Sözcükte Anlam kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Sözcükte Anlam çalışma testi öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Sözcükte Anlam testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Sözcükte Anlam testinin başarısını artırmaktadır. Online Sözcükte Anlam testi için öğrenci yada öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

       2. 5.Sınıf Sözcükte Anlam Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

İnteraktif Sözcükte Anlam test soruları çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 yada 4 seçenekli olabilir. Sözcükte Anlam konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. sınıflarda 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Sözcükte Anlam kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Sözcükte Anlam çalışma testi için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Sözcükte Anlam etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Sözcükte Anlam testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Özellikle her seferinde başka bir test göreceksiniz. Çünkü Sözcükte Anlam sanal testinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Sözcükte Anlam testinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 5.Sınıf Sözcükte Anlam Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Sözcükte Anlam konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Sözcükte Anlam testi online çözülür. Çünkü Sözcükte Anlam çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Sözcükte Anlam konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Sözcükte Anlam test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Sözcükte Anlam kazanım testini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Sözcükte Anlam testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Sözcükte Anlam Testi Telif Hakkı:

Sözcükte Anlam etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Sözcükte Anlam testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Sözcükte Anlam konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Sözcükte Anlam kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Sözcükte Anlam testinin kullanımı özel izne tabidir.