6.Sınıf Matematik Kesirlerle Çarpma İşlemi Konu Testi

22 Ekim 2021 0 By testimiz.com

6.Sınıf Matematik Kesirlerle Çarpma İşlemi

6.Sınıf Kesirlerle Çarpma İşlemi

TEBRİKLER.

6.Sınıf Kesirlerle Çarpma İşlemi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
3 pastadan her birinin 3/4’ü yenmiştir. Yenilen pasta miktarı ne kadardır?

A
II
B
IV
C
I
D
III
Soru 2
işleminin sonucu kaçtır?

A
I
B
II
C
IV
D
III
Soru 3
işleminin sonucu kaçtır?

A
II
B
IV
C
I
D
III
Soru 4
Bir bakkalda her birinde 3/4 kg şeker bulunan paketlerden 3 tanesi satılıyor. Satılan şekerler kaç kilogramdır?

A
IV
B
I
C
III
D
II
Soru 5
işleminin sonucu kaçtır?   
A
4/7
B
8/27
C
13/14
D
6/28
Soru 6
Ezgi, 2 el işi kâğıdının her birinin 1/3 kadarını görsel sanatlar dersinde kullandı. Ezgi el işi kâğıtlarının ne kadarını kullanmıştır?

A
IV
B
III
C
I
D
II
Soru 7
Bir aile kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeklerinin her birinde 1 tam ½ ekmek yedi. Bu aile bir günde ne kadar ekmek yemiştir?

A
I
B
III
C
II
D
IV
Soru 8
işleminin sonucu kaçtır?
A
27/5
B
9/7
C
54/35
D
81/7
Soru 9
işleminin sonucu kaçtır?

A
I
B
II
C
III
D
IV
Soru 10
Ayşen arkadaşlarına ikram etmek için, 4 kg unun 3/4 ‘ü ile pasta yapmıştır. Ayşen ne kadar un kullanmıştır?  
A
3 kg
B
5 kg
C
4 kg
D
2 kg
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
10 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

       6.Sınıf Matematik Kesirlerle Çarpma İşlemi Konu Testi Hakkında:

      Not: Kesirlerle Çarpma İşlemi testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Kesirlerle Çarpma İşlemi test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Kesirlerle Çarpma İşlemi testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Bir bakkalda her birinde 3/4 kg şeker bulunan paketlerden 3 tanesi satılıyor. Satılan şekerler kaç kilogramdır?
3 pastadan her birinin 3/4’ü yenmiştir. Yenilen pasta miktarı ne kadardır?
Ezgi, 2 el işi kâğıdının her birinin 1/3 kadarını görsel sanatlar dersinde kullandı. Ezgi el işi kâğıtlarının ne kadarını kullanmıştır?
Bir aile kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeklerinin her birinde 1 tam ½ ekmek yedi. Bu aile bir günde ne kadar ekmek yemiştir?
Ayşen arkadaşlarına ikram etmek için, 4 kg unun 3/4 ‘ü ile pasta yapmıştır. Ayşen ne kadar un kullanmıştır?
işleminin sonucu kaçtır?
işleminin sonucu kaçtır?
Ya da işleminin sonucu kaçtır?
işleminin sonucu kaçtır? 
işleminin sonucu kaçtır?

 

      Kesirlerle Çarpma İşlemi Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Kesirlerle Çarpma İşlemi testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Kesirlerle Çarpma İşlemi çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Kesirlerle Çarpma İşlemi testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Kesirlerle Çarpma İşlemi testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Kesirlerle Çarpma İşlemi testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Kesirlerle Çarpma İşlemi testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Kesirlerle Çarpma İşlemi testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Kesirlerle Çarpma İşlemi testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Kesirlerle Çarpma İşlemi testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Kesirlerle Çarpma İşlemi testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Kesirlerle Çarpma İşlemi testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Kesirlerle Çarpma İşlemi testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Kesirlerle Çarpma İşlemi testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Kesirlerle Çarpma İşlemi testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Kesirlerle Çarpma İşlemi testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Kesirlerle Çarpma İşlemi testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Kesirlerle Çarpma İşlemi testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Kesirlerle Çarpma İşlemi testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Kesirlerle Çarpma İşlemi testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Kesirlerle Çarpma İşlemi testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Kesirlerle Çarpma İşlemi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Kesirlerle Çarpma İşlemi testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…