6. Sınıf Ortak Katlar ve Bölenler Test Pdf

24 Eylül 2023 0 By testimiz.com

6.Sınıf Ortak Katlar ve Bölenler Test

Test Çöz

İndir

CEVAP ANAHTARI

1. C
2. D
3. A
4. D
5. A
6. B
7. D
8. A
9. C
10. D
11. B
12. B

        6.Sınıf Ortak Katlar ve Bölenler Test Tanıtım:

        6.Sınıf Matematik Ortak Katlar ve Bölenler testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.        Bu yazı kısacası Ortak Katlar ve Bölenler çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Ortak Katlar ve Bölenler testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Ortak Katlar ve Bölenler testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

      Kaynak Bilgisi:

PDFOrtak Katlar ve Bölenler testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Ortak Katlar ve Bölenler testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Ortak Katlar ve Bölenler testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Ortak Katlar ve Bölenler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.  

testimiz.com

       PDF Ortak Katlar ve Bölenler Testi Yapısal Özellikleri:

PDF Ortak Katlar ve Bölenler testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Ortak Katlar ve Bölenler testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

       Ortak Katlar ve Bölenler Test Çalışması Hakkında:

PDF Ortak Katlar ve Bölenler test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Ortak Katlar ve Bölenler testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Ortak Katlar ve Bölenler testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı Ortak Katlar ve Bölenler Testi Değerlendirme:

PDF Ortak Katlar ve Bölenler testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Ortak Katlar ve Bölenler testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.  

testimiz.com.tr

       PDF Ortak Katlar ve Bölenler Testi Telif Hakkı:

Ortak Katlar ve Bölenler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Ortak Katlar ve Bölenler testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Ortak Katlar ve Bölenler testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…