7.Sınıf Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler Testimiz

28 Aralık 2021 0 Yazar: testimiz.com

7.Sınıf Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler

7.Sınıf Örüntüler ve İlişkiler

Başla

TEBRİKLER.

7.Sınıf Örüntüler ve İlişkiler

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

       7.Sınıf Matematik Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler Konu Testi Hakkında:

      Not: Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Ezgi, kumbarasında para biriktirmeye başladı. Ezgi, kumbarasına birinci hafta 10 TL attı. Sonraki her hafta kumbarasına 5 TL ekledi. Para miktarının hafta sayısı ile ilişkisini inceleyelim. Ezgi’nin 10. haftada kumbarasında kaç Türk lirası birikir?
Kuralı 4n + 8 olan sayı örüntüsünün 7. adımında hangi sayıya ulaşırız?
Kuralı 4n + 8 olan sayı örüntüsünün 12. adımında hangi sayıya ulaşırız?
11-15-19-23-27-31-35-… sayı örüntüsünde kaçıncı sayı 55’tir?
5-8-11-14-17-20-…. (3n+2) sayı dizisinde 10.terim hangisidir?
11-13-15-17-19-21-23-25-…. Sayı örüntüsünün kuralı hangisidir?
7, 12, 17, 22 … sayı örüntüsü veriliyor. Örüntünün 48. adımındaki sayıyı buluruz?
40-35-42-37-44-… sayı örüntüsünü devam ettirdiğimizde 7.terim kaç olur?
Kuralı 7n olan sayı örüntüsünün 15. adımındaki sayı kaçtır?
Kuralı 6n – 1 olan sayı örüntüsünün 9. adımındaki sayı kaçtır?
Ya da Kuralı 3n + 3 olan sayı örüntüsünün 16. adımındaki sayı kaçtır?
Kuralı 8n – 5 olan sayı örüntüsünün 36. adımındaki sayı kaçtır?

      Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Sayı Örüntüleri ve Harfli İfadeler testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…