8.Sınıf Çarpanlar ve Katlar Problemleri Test

7 Eylül 2023 0 By testimiz.com

8.Sınıf Çarpanlar ve Katlar Problemleri

Test Çöz

Aralarında asal olan iki sayının EKOK’u 84’tür. Bu sayılardan biri 7 ise diğeri hangisidir?
A ve B aralarında asal iki doğal sayı olmak üzere A’nın B’ye oranı 3/5 iseA sayısı aşağıdakilerden hangisidir?
Bir geziye katılan 18 erkek ve 24 kız öğrenci bir otelde eşit sayıda odalara ayrı ayrı yerleştirilecektir. En az kaç odada kalabilirler?
Ozan bilyelerini 4’er 4’er ve 5’er 5’er saydığında her seferinde 2 bilye artıyor. Ozan’ın en az kaç bilyesi vardır?
Ezgi fındıklarını 4’er, 5’er ve 6’şar saydığında her seferinde 3 fındık artıyor.Buna göre Ezgi’nin en az kaç fındığı vardır?
Bir konfeksiyon atölyesinde 110 m , 120 m ve 140 m lik üç top kumaş eşit uzunlukta kesilerek elbise dikilecektir. En az kaç elbise dikilir?
Elif, çantasındaki cevizleri 12 şerli, 15 şerli ve 18 erli gruplara ayırdığında her seferinde 7 cevizi artıyor.Buna göre Elif’in en az kaç cevizi vardır?
Bir caddede bulunan 3 tane trafik ikaz lambasından birincisi 3, ikincisi 4 ve üçüncüsü 5 saniyede bir yanıp sönüyor. Bu lambalar aynı anda yanıp söndükten en az kaç saniye sonra tekrar birlikte yanıp sönerler?
Ya da Bir kümeste bulunan tavuklar 4 er, 7 şer ve 12 şer gruplandırıldığında her defasında 3 tavuk artıyor.Bu kümeste kaç tane tavuk vardır?
Bir usta boyutları 54 cm ve 72 cm olan bir lavaboyu eşit ve en büyük ebatlarda kare şeklindeki fayanslarla döşemek istiyor. Kullanılacak fayansların bir kenarı kaç cm olmalıdır?
Uzun kenarı 424 m ve kısa kenarı 308 m olan bir parkın köşelerine de gelmek koşulu ile eşit aralıklarla ağaç dikilecektir. Ağaçların arası kaç metre bırakılmalıdır?
Bir okuldaki öğrenciler 4 erli , 5 erli ve 6 şarlı sıralandığında her seferinde 3 öğrenci artıyor. Okulun mevcudu 200 ile 250 sayıları arasında olduğuna göre kaç öğrenci vardır?

     8.Sınıf Çarpanlar ve Katlar Problemleri Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Çarpanlar ve Katlar Problemleri testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Çarpanlar ve Katlar Problemleri konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Çarpanlar ve Katlar Problemleri testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Çarpanlar ve Katlar Problemleri testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Çarpanlar ve Katlar Problemleri testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Çarpanlar ve Katlar Problemleri testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Çarpanlar ve Katlar Problemleri testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Çarpanlar ve Katlar Problemleri testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Çarpanlar ve Katlar Problemleri Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Çarpanlar ve Katlar Problemleri testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Çarpanlar ve Katlar Problemleri testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Çarpanlar ve Katlar Problemleri test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Çarpanlar ve Katlar Problemleri testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Çarpanlar ve Katlar Problemleri Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Çarpanlar ve Katlar Problemleri testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Çarpanlar ve Katlar Problemleri testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Çarpanlar ve Katlar Problemleri testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Çarpanlar ve Katlar Problemleri testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Çarpanlar ve Katlar Problemleri testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Çarpanlar ve Katlar Problemleri testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Çarpanlar ve Katlar Problemleri testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Çarpanlar ve Katlar Problemleri testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Çarpanlar ve Katlar Problemleri testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Çarpanlar ve Katlar Problemleri testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Çarpanlar ve Katlar Problemleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Çarpanlar ve Katlar Problemleri testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…