8.Sınıf Çarpanlar ve Katlar Test

7 Eylül 2023 2 By testimiz.com

8.Sınıf Çarpanlar ve Katlar

Test Çöz

 

Aşağıdakilerden hangisi 40’ın asal çarpanlarından birisidir?
Bir eczacı, 30 adet sargı bezini satmak için paketleyecektir. Paketlerde eşit sayıda sargı bezi olacaktır. Bu durumda kaç çeşit paketleme yapılabilir?
Aşağıdakilerden hangisi 48 sayısının çarpanlarından birisi değildir?
72 sayısını asal çarpanları hangi seçenekte verilmiştir?
Aşağıdakilerden hangisi 180 sayısının asal çarpanlarından birisi değildir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi 70 sayısının asal çarpanlarından birisi değildir?
Asal çarpanlarına ayrılmış hâli 22 · 3 · 52 olan sayı hangisidir?
288’in asal çarpanları hangi seçenekte verilmiştir?
Asal çarpanları 3 x 5 x 7 olan sayı hangisidir?
Asal çarpanları 22x 5 x 7 olan sayı hangisidir?
Çarpanları 2 x 3 x 7 x 7 olan sayı hangisidir?
60 sayısının asal olmayan kaç tane çarpanı vardır?
Aşağıdakilerden hangisi 96 sayısının çarpanlarından biri değildir?
Aşağıdaki sayılardan hangisinin asal çarpan sayısı diğerlerinden fazladır?
15. 18 sayısını bölen pozitif tam sayıların toplamı kaçtır?

       8.Sınıf Çarpanlar ve Katlar Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Çarpanlar ve Katlar testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Çarpanlar ve Katlar konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Çarpanlar ve Katlar testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Çarpanlar ve Katlar testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Çarpanlar ve Katlar testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Çarpanlar ve Katlar testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Çarpanlar ve Katlar testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Çarpanlar ve Katlar testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Çarpanlar ve Katlar Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Çarpanlar ve Katlar testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Çarpanlar ve Katlar testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Çarpanlar ve Katlar test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Çarpanlar ve Katlar testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Çarpanlar ve Katlar Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Çarpanlar ve Katlar testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Çarpanlar ve Katlar testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Çarpanlar ve Katlar testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Çarpanlar ve Katlar testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Çarpanlar ve Katlar testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Çarpanlar ve Katlar testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Çarpanlar ve Katlar testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Çarpanlar ve Katlar testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Çarpanlar ve Katlar testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Çarpanlar ve Katlar testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Çarpanlar ve Katlar testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Çarpanlar ve Katlar testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…