8.Sınıf Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki Test

7 Ekim 2023 0 By testimiz.com

8.Sınıf Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki

Test Çöz

       8.Sınıf Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki Konu Testi Hakkında:

      Not: Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.       Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Aşağıda verilen sayılardan hangisi tam kare pozitif tam sayı değildir?
Alanı 49 cm2 olan karenin bir kenarı kaç cm’dir?
Hangi sayının karesi 225’tir?
Ya da Hangi sayının karesi 1 024’tür?
Hangi doğal sayılar arasında yer alır?
Hangi doğal sayılar arasında yer alır?
sayısının değeri hangisidir?
sayısının değeri hangisidir?
işleminin sonucu hangisidir?
Veya işleminin sonucu hangisidir?
işleminin sonucu hangisidir?
sayısı aşağıda verilen tam sayı çiftlerinden hangisinin arasındadır?

      Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Tam Kare Pozitif Tam Sayılarla Karekökleri Arasındaki İlişki testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…