8.Sınıf En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) Test

7 Eylül 2023 0 By testimiz.com

8.Sınıf En Büyük Ortak Bölen

 Test Çöz

Biri 105 olan iki sayının en küçük ortak katı 525 ve en büyük ortak böleni 15 olduğuna göre diğer sayı hangisidir?  
A ve B birer doğal sayı olmak üzere, EKOK (A, B) = 23 . 52 ve EBOB (A, B) = 22 . 5olduğuna göre, A x B aşağıdakilerden hangisidir?  
30, 40 ve 51 doğal sayılarını böldüğünde, sırasıyla 3, 4 ve 6 kalanını veren en büyük sayı aşağıdakilerden hangisidir?  
96 kg ve 84 kg’lık çuvallardaki pirinç eşit miktarda ve hiç artmayacak şekilde en az sayıda torbalara paylaştırılıyor, Her bir torbada kaç kg pirinç vardır?  
23 Nisan kutlamalarına katılmak üzeri üç ayrı ülkeden 24, 30 ve 48 kişilik üç öğrenci grubu ülkemize geliyorlar.Her ülkenin öğrencilerinin otelde ayrı ayrı ve odalarda eşit sayıda kalması planlanıyor. Bu öğrenciler için en az kaç oda ayrılması gerekir?  
84 kg ve 96 kg’lık çuvallardaki mercimek eşit miktarda ve hiç artmayacak şekilde en az kaç torbaya paylaştırılabilir?
Boyutları 560 cm ve 160 cm olan dikdörtgen biçimindeki bir banyonun tabanına kare biçiminde fayans döşenecektir. Fayanslar en büyük boyutlu olacak ve kırılmadan döşeneceklerine göre bu banyo için kaç tane fayans gereklidir?  
Boyutları 4 cm, 10 cm ve 12 cm olan dikdörtgenler prizması şeklindeki kutuları kullanılarak en küçük hacimli bir küp yapılacaktır.Buna göre, en az kaç kut gereklidir?  
Belli aralıklarla çalan üç zilden birinci zil 20 dakikada, ikinci zil 25 dakikada ve üçüncü zilde 30 dakikada bir çalmaktadır. Bu üç zil saat 11.00 de çaldıktan sonra tekrar üçü birlikte ilk kez saat kaçta çalar?  
Ege bilyelerini 4’er, 5’er ve 6’şar saydığında her seferinde 3 bilyesi artıyor. Ege’nin 100’den fazla bilyesi olduğuna göre, en az kaç bilyesi vardır?  
Bir sınıf ta bulunan öğrenciler Beden eğitimi dersinde, 6’şarlı, 9’arlı ve 12’şerli gruplara ayrılınca her seferinde 5 öğrenci artıyor. Bu sınıfın mevcudu en az kaçtır?
354 sayısından en küçük hangi doğal sayı çıkartılırsa sonuç 7 , 12 ve 14 sayıları ile tam bölünür?

      8.Sınıf En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) Konu Testi Hakkında:

      Etkileşimli En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) Testinin Hazırlanışı:

      İnteraktif En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com

      Online En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) Test Çalışmasının Yapısı:

      Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) test soruları genellikle çoktan seçmelidir. En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testini yenilediğinizde soru ve seçeneklerin yerleri değişmektedir. Böylelikle her tekrarda En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) konusunda farklı bir test çözmüş gibi olacaksınız. Ancak bağlantı verilen testlerde bu özellik yoktur.

      İnteraktif En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

      Çevrimiçi En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi atık oluşturmaz.

.

      En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) Testi Telif Hakkı:

      İlk olarak En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK) testinin kullanımı izne tabidir.