1.Sınıf Eksiği İle Toplama Testimiz

31 Aralık 2021 0 By testimiz.com

1.Sınıf Eksiği İle Toplama

 

1.Sınıf Eksiği İle Toplama

TEBRİKLER.

1.Sınıf Eksiği İle Toplama

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Baran’ın ablası 13 yaşındadır. Baran ablasından 8 yaş küçük olduğuna göre ikisinin yaşlarının toplamı kaçtır?
A
19
B
18
C
20
Soru 2
12’nin 8 eksiği ile toplamı kaçtır?
A
15
B
14
C
16
Soru 3
14’in 9 eksiği ile toplamı kaçtır?
A
20
B
19
C
18
Soru 4
Ahsen, akşam 14 sayfa, sabah ise akşamkinden 8 sayfa  eksik kitap okuduğuna göre toplam kaç sayfa kitap okumuştur?
A
19
B
20
C
18
Soru 5
Bir sınıfta 11 erkek ve erkeklerden 6 eksik kız öğrenci olduğuna göre bu sınıfta kaç öğrenci vardır?
A
15
B
17
C
16
Soru 6
Emir, 8 yaşında ve kardeşi Emir’den 3 yaş küçük olduğuna göre ikisinin yaşlarının toplamı kaçtır?
A
13
B
14
C
12
Soru 7
1/B sınıfında 12 erkek öğrenci ve erkeklerden 4 eksik kız öğrenci vardır. 1/B sınıfında toplam kaç öğrenci vardır?
A
20
B
18
C
19
Soru 8
Sınıf kitaplığımızda 12 masal kitabı ve masal kitaplarından 5 eksik fıkra kitabı vardır. Sınıf kitaplığımızda toplam kaç kitap vardır?
A
18
B
19
C
17
Soru 9
1/A sınıfında 10 kız öğrenci ve kızlardan 3 eksik erkek öğrenci vardır. 1/A sınıfında toplam  kaç öğrenci vardır?
A
15
B
16
C
17
Soru 10
Berna’nın ablası 12 yaşındadır. Berna ablasından 5 yaş küçük olduğuna göre ikisinin yaşlarının toplamı kaçtır?
A
20
B
18
C
19
Soru 11
Yasin’in 10 tane kırmızı bilyesi ve kırmızı bilyelerden 5 eksik mavi bilyesi vardır. Yasin’in toplam kaç bilyesi vardır?
A
20
B
5
C
15
Soru 12
Ayça’nın 11 kalemi vardır. Zeynep’in kalemleri Ayça’nın kalemlerinden 6 eksik olduğuna göre ikisinin kalemlerinin toplamı kaçtır?
A
17
B
18
C
16
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

[h5p id=”92″]

 

12’nin 8 eksiği ile toplamı kaçtır?
14’in 9 eksiği ile toplamı kaçtır?
1/A sınıfında 10 kız öğrenci ve kızlardan 3 eksik erkek öğrenci vardır. 1/A sınıfında toplam  kaç öğrenci vardır?
1/B sınıfında 12 erkek öğrenci ve erkeklerden 4 eksik kız öğrenci vardır. 1/B sınıfında toplam kaç öğrenci vardır?
Bir sınıfta 11 erkek ve erkeklerden 6 eksik kız öğrenci olduğuna göre bu sınıfta kaç öğrenci vardır?
Berna’nın ablası 12 yaşındadır. Berna ablasından 5 yaş küçük olduğuna göre ikisinin yaşlarının toplamı kaçtır?
Baran’ın ablası 13 yaşındadır. Baran ablasından 8 yaş küçük olduğuna göre ikisinin yaşlarının toplamı kaçtır?
Emir, 8 yaşında ve kardeşi Emir’den 3 yaş küçük olduğuna göre ikisinin yaşlarının toplamı kaçtır?
Ayça’nın 11 kalemi vardır. Zeynep’in kalemleri Ayça’nın kalemlerinden 6 eksik olduğuna göre ikisinin kalemlerinin toplamı kaçtır?
Yasin’in 10 tane kırmızı bilyesi ve kırmızı bilyelerden 5 eksik mavi bilyesi vardır. Yasin’in toplam kaç bilyesi vardır?
Sınıf kitaplığımızda 12 masal kitabı ve masal kitaplarından 5 eksik fıkra kitabı vardır. Sınıf kitaplığımızda toplam kaç kitap vardır?
Ahsen, akşam 14 sayfa, sabah ise akşamkinden 8 sayfa  eksik kitap okuduğuna göre toplam kaç sayfa kitap okumuştur?

 

       1.Sınıf Matematik Eksiği İle Toplama Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Eksiği İle Toplama testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Eksiği İle Toplama konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Eksiği İle Toplama testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Eksiği İle Toplama testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Eksiği İle Toplama testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Eksiği İle Toplama testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Eksiği İle Toplama testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Eksiği İle Toplama testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Eksiği İle Toplama Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Eksiği İle Toplama testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Eksiği İle Toplama testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Eksiği İle Toplama test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Eksiği İle Toplama testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Eksiği İle Toplama Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Eksiği İle Toplama testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Eksiği İle Toplama testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Eksiği İle Toplama testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Eksiği İle Toplama testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Eksiği İle Toplama testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Eksiği İle Toplama testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Eksiği İle Toplama testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Eksiği İle Toplama testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Eksiği İle Toplama testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Eksiği İle Toplama testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Eksiği İle Toplama testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Eksiği İle Toplama testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…