2.Sınıf Sayı Örüntüleri Test

8 Eylül 2023 0 By testimiz.com

2.Sınıf Sayı Örüntüleri

Test Çöz

.

8- 10 – 12 – 14 – 16 örüntünün kuralı hangisidir?
7-10-13-16-19-22 örüntünün kuralı hangisidir?
36- 32- 28- 24- 20 -16 yandaki örüntünün kuralı hangisidir?
79- 76- 73- 70-……..- 64- 61yandaki örüntüde verilmeyen sayı hangisidir?
99-97-95-….- 91-89 yandaki örüntüde verilmeyen sayı hangisidir?
18 -22- 26 -…….- 34- 38- 42- 46 yandaki örüntüde verilmeyen sayı hangisidir?
5-10-15-………-25-30-35-40-yandaki örüntüde verilmeyen sayı hangisidir?
54-57-60-………-66-69-72 yandaki örüntüde verilmeyen sayı hangisidir?
37-41- 45 -48- 53 -57 yandaki örüntüde kuralı bozan sayı hangisidir?
29-26- 23- 20- 18- 14 yandaki örüntüde kuralı bozan sayı hangisidir?
41- 43- 45- 46- 49- 51 yandaki örüntüde kuralı bozan sayı hangisidir?
13- 17- 21- 25- 29 -32- 37 yandaki örüntüde kuralı bozan sayının yerine hangisini yazmalıyız?

       2.Sınıf Sayı Örüntüleri Konu Testi Hakkında:

      Sayı Örüntüleri uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız. Böylelikle test sorularını ve seçeneklerini görebilirsiniz. Sayı Örüntüleri testi tekrar tekrar çözmek üzere düzenlenmiştir. Yani kalıcı öğrenmek için tekrar önemlidir. Her tekrarda Sayı Örüntüleri testinde soru ve cevapların yeri değişecektir. Böylelikle ezber yapmadan öğrenme ağlanmaktadır.

      Sayı Örüntüleri Konu Testinin Hazırlanışı:

      Sayı Örüntüleri konu testi özellikle sanal etkileşimli bir çalışmadır. Diğer bir deyişle online test çözme çalışmasıdır. Üstelik Sayı Örüntüleri testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Sayı Örüntüleri testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Sayı Örüntüleri testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Sayı Örüntüleri kazanım testinde özellikle ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Çünkü Sayı Örüntüleri çalışma testi öğrenme hedeflidir. Bununla birlikte Sayı Örüntüleri testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle sınıf içi uygulamalar Sayı Örüntüleri testinin başarısını artıracaktır. Online Sayı Örüntüleri testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Bizimle görüş ve önerilerinizi paylaşınız.

testimiz.com

      Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

      Testlerimiz sürekli güncellenmekte ya da yenilenmektedir. İnteraktif Sayı Örüntüleri test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekli olabilir. Ancak Sayı Örüntüleri konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Sayı Örüntüleri kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Sayı Örüntüleri çalışma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Sayı Örüntüleri etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Sayı Örüntüleri testini özellikle tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Sayı Örüntüleri testini yenilediğinizde soru ve cevapların yerleri değişmektedir. Her seferinde Böylece her tekrarda aynı konuda başka bir test çözeceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur.

testimiz.com

      Sayı Örüntüleri Testi Genel Özellikleri:

      Sayı Örüntüleri konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Sayı Örüntüleri testi genellikle çevrimiçi çözülür. Çünkü Sayı Örüntüleri çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Sayı Örüntüleri konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Sayı Örüntüleri test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Sayı Örüntüleri kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylece Sayı Örüntüleri testini çözerken atık oluşmaz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Sayı Örüntüleri etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Sayı Örüntüleri testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Sayı Örüntüleri konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Sayı Örüntüleri kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Sayı Örüntüleri testinin kullanımı özel izne tabidir.

Sayı Örüntülerix kazanım testi,