3. Sınıf Fen Bilimleri Gezegenimiz Test

28 Eylül 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Gezegenimiz

Test Çöz

 

Dünya’mızın şekli ile ilgili aşağıda verilen ifadelerden hangisi doğrudur?
Gezegenimizin şeklini bir varlığa benzetmek istersek hangisine benzetebiliriz?
Gezegenimizin şeklini en doğru şekilde nereden görebiliriz?
“Dünya’mız küre şeklindedir, fakat tam yuvarlak değildir. Kutuplardan biraz basık, ekvatordan biraz şişkindir.” Yukarıdaki açıklamaya göre, hangisi dünyaya daha çok benzemektedir?
Aşağıdakilerden hangisi Dünyamızı oluşturan tabakalardan birisi değildir?
Ya da Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
Aşağıdakilerden hangisi su tabakasında yer almaz?
I-Pisagor II-Birûnî III-Magellan Yukarıdaki bilim insanlarının ortak görüşü aşağıdakilerden hangisidir?
Veya Aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğrudur?
Dünya modelinde mavi ile gösterilen alanlar neyi ifade eder?

       3.Sınıf Gezegenimiz Konu Testi Hakkında:

      Gezegenimiz testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Gezegenimiz testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Gezegenimiz testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Gezegenimiz testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Gezegenimiz testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Gezegenimiz testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Gezegenimiz testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Gezegenimiz testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Gezegenimiz testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Gezegenimiz testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Gezegenimiz testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Gezegenimiz Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Gezegenimiz testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Gezegenimiz testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Gezegenimiz testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Gezegenimiz testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Gezegenimiz testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Gezegenimiz testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Gezegenimiz genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.