3. Sınıf Doğal Sayıları Karşılaştıralım Test

23 Eylül 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Doğal Sayıları Karşılaştıralım Test

Test Çöz

 

32 ….. 25 yandaki sayıları karşılaştırmada noktalı yere hangi sembol gelmelidir?
348 ….. 370 Yaydaki karşılaştırmada noktalı yere hangi sembol gelmelidir?
673 < …… Yandaki karşılaştırmada noktalı yere hangi sayı gelemez?
325 > …… Yandaki karşılaştırmada noktalı yere hangi sayı gelmelidir?
58…. < 584 Yandaki karşılaştırmada noktalı yere hangi rakam gelmelidir?
Aşağıdaki sayılardan hangisi 473 sayısından küçüktür?
Aşağıdaki sayılardan hangisi 789 sayısından büyüktür?
525 < A19 Yandaki karşılaştırmada “A” yerine hangisi gelmelidir?
394 < 39B Yandaki karşılaştırmada “B” yerine hangisi gelemez?
239 < ….. <2 47 Yandaki sıralamada noktalı yere hangi sayı gelmelidir?
676 > ….. > 658 Yandaki sıralamada noktalı yere hangi sayı gelmelidir?
816 < 843 < …… Yandaki sıralamada noktalı yere hangi sayı gelmelidir?

       3.Sınıf Matematik Doğal Sayıları Karşılaştıralım Konu Testi Hakkında:

      Doğal Sayıları Karşılaştıralım testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Doğal Sayıları Karşılaştıralım testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Doğal Sayıları Karşılaştıralım testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Doğal Sayıları Karşılaştıralım testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Doğal Sayıları Karşılaştıralım testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Doğal Sayıları Karşılaştıralım testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Doğal Sayıları Karşılaştıralım testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Doğal Sayıları Karşılaştıralım testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Doğal Sayıları Karşılaştıralım testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Doğal Sayıları Karşılaştıralım testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Doğal Sayıları Karşılaştıralım testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Doğal Sayıları Karşılaştıralım Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Doğal Sayıları Karşılaştıralım testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Doğal Sayıları Karşılaştıralım testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Doğal Sayıları Karşılaştıralım testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Doğal Sayıları Karşılaştıralım testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Doğal Sayıları Karşılaştıralım testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Doğal Sayıları Karşılaştıralım testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Doğal Sayıları Karşılaştıralım genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.