3.Sınıf Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım Test

10 Haziran 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım Test

Test Çöz

 

Bir manavda bir günde satılan sebze miktarı aşağıdaki grafikteki gibidir.

 

Not: Her nesne 4 kg sebzeyi göstermektedir.

Yukarıda verilen nesne grafiğine göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Bu manavda kaç kg domates satılmıştır?

Veya Bu manavda kaç kg biber satılmıştır?
Bu manavda kaç kg patates satılmıştır?
Grafiğe göre en çok hangi sebze satılmıştır?
Eşit miktarda satılan sebzeler hangisidir?
Manavda toplam kaç kg sebze satılmıştır?
Aşağıdaki şekil grafiğinde bir bahçede bulunan meyve ağaçları verilmiştir.

 

Not: Her şekil 5 meyveyi göstermektedir.

Yukarıda verilen nesne grafiğine göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Ya da Bu bahçede kaç tane elma ağacı vardır?

Bu bahçede kaç tane armut ağacı vardır?
Bu bahçede kaç tane erik ağacı vardır?
Elma ağaçları kiraz ağaçlarından kaç tane fazladır?
Erik ve armut ağaçlarının toplamı kaçtır?
Bu bahçede toplam kaç tane meyve ağacı vardır?

       3.Sınıf Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Nesne ve Şekil Grafiği Oluşturalım testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…